Já a tarot

A proč právě já a Tarotové karty?

Svůj první balíček karet jsem si koupila před více než dvaceti lety. Tak to je poměrně dlouhá doba, co jsou mými společníky. Všechny jejich symboly znám tedy důvěrně a ze zkušeností a výkladů pro mé známé i jejich významy v praxi. Dnes si již nepamatuji, proč jsem si Tarotky vůbec pořídila, myslím, že to bylo nějaké „vedení“.

Vykládám z různých sad a mezi mé oblíbené samozřejmě patří například Rider Waite Tarot, dále krásný karetní soubor Arcus Arcanum Tarot, ale mám i jiné karty. Výklad provádím ze všech 78 karet, tedy z Malé i Velké Arkány. Pokud se ve výkladu objeví karty z 22 trumfů, má jejich věštba zvlášť důležité poselství nebo význam. Jsou to moji přátelé, společníci a jejich obrázky mám velice ráda.

Musím říci, že vlastně už od dětství jsem měla pocit, že je něco,

„něco“, co je nade mnou

Měla jsem svého „průvodce“ a komunikuji s ním a také s nimi dodnes. Můžeme tomu říkat komunikace s podvědomím, vesmírem, svým vyšším Já nebo chcete-li s Bohem či andělem. V každém případě to vždycky poznáte, alespoň já ano, protože pokud to, co intuitivně cítím nebo vnímám jako odpověď  – přichází vždy nějakým zvláštním a ojedinělým způsobem.

Samozřejmě, že můžeme vnímat spoustu názorů ve své hlavě (případy psychických onemocnění tímto nemyslím, to je úplně jiná záležitost), ale mohou to být také naši „tyrani“, které jsme si v průběhu života vytvořili v mysli a ti nám neustále do všeho mluví.

Zvládnout život tady na Zemi v lidské kůži je vlastně celkem náročná pouť, která však původně byla myšlená jako příležitost k tvoření, prožívání nekonečné radosti a blaženosti. Záleží na každém jednotlivci, jak tuto cestu zvládne. Je to cesta bojovníka, který ale nebojuje s nikým a ničím zvnějšku, ale sám ze sebou. Tento úkol je však velice těžký, ne každý ho zvládne, ne každý má vůbec chuť a motivaci bojovat. Já sama se s tím také neustále úspěšně „peru“.