Energie Lenormand vs. Tarot

Lenormand vs. Tarot

Současný obecný stav z pohledu karet

O co tedy jde?

O klid, naši radost, svobodu, zdraví a prosperitu. To vše je nyní narušeno. Karty jsem vyložila na současný stav, prostředí a dění, které se týká nás všech. Myslela jsem na poslední říjnové dny. Řekla bych, že se poselství obou karetních souborů podobá a má stejnou myšlenku.

Je to naděje, která ovšem zahrnuje nepříjemný proces, jímž je nutné projít.

Je to jako transformace, obroda a nastoupení fáze léčení. Léčení můžeme brát jako všeobecný úkaz, kdy se mění nejenom jednotlivci, ale také celá společnost. Nejsem žádný sociolog nebo politolog, a tak zde nebudu psát žádné odborné úvahy, protože bych to nejspíš nedokázala. Napíšu to zcela laicky a pouze tak, jak to cítím z karet.

Nyní padají masky, odhaluje se skryté a na povrch vyplouvají záležitosti, které nebyly zjevné. A to samozřejmě jak obecně, tak u jednotlivců, v rodinách, v partnerství atd. U někoho se změny mohou projevit jako posun a změna úrovně vědomí. Vždyť se nakonec jedná o transformaci celé planety.

Na jednu stranu tento průšvih působí jako katastrofa, ale z jiného úhlu pohledu se jedná o očistu, změnu a následně velkou naději. Léčení je tedy na všech úrovních a obecné, ale také jej můžeme brát jako poselství pro momentálně nemocné. Nemohu tvrdit, že se všichni uzdraví, jelikož některé duše již mají plán odchodu, který platí.

Tarot říká, že nyní záleží na tom, jak každý sám bude vnímat celou situaci a jak se k ní postaví.

Jistě je třeba dbát na prevenci nákazy, ale zároveň je velice důležité naše celkové rozpoložení. Stav psychiky, to jak na situaci reaguji, jak to vnímám, jestli se nechám strhnout a ovládnout strachem, nebo se k celé věci postavím jinak. Klíčem je přijmout tyto změny se vším dohromady. Vše má svůj účel a nic se neděje jen tak. Ať se děje cokoli, vždy jste nejdůležitější vy sami a váš energetický potenciál. Kdo se vzpouzí a zuby nehty se drží starého, bude nadále procházet utrpením. Zdá se, že změna je nutná. 

V obou karetních souborech je velká naděje, změna a nové začátky. Kombinace hada, dítěte, hvězd a cesty, je toho důkazem. Současně však vypovídá o velkém úsilí a delším časovém úseku, přičemž tato cesta má příznivé vyhlídky na šťastný konec. Právě tak Zamilovaní v tarotu s Mírností a pohárovým esem vypovídají o tom samém. Mág zde zdůrazňuje tu osobní stránku, jak celou záležitost zpracuje každý sám a také to, že každý má možnost zvolit svůj vlastní způsob. Každý má v sobě božskou jiskru a je takovým malým Merlinem. Jsme prodloužená ruka Zdroje a Stvořitele a máme tu moc ovládat svou realitu.

Kosa s pánem a cestou, to je vše, co se nyní děje. Je to nebezpečí, agresivita, nemoci a současně omezení a zákazy, tedy vliv autority a nepříznivých okolností. Mnozí budou řešit své záležitosti ve stresu a budou nuceni měnit plány a způsoby pod vlivem momentální situace. Pes zde může představovat  područí a podřízenost. Vždyť se podívejte, jak je poslušný a leží u své boudy. Dokonce je i na řetězu, avšak má svou misku, domov a celé poselství může představovat i sounáležitost, věrnost, podporu a důvěru. Cesty k zlepšení  životních podmínek budou zdlouhavé a klikaté, avšak kombinace slunce a čtyřlístku dává naději. Zdánlivá bezstarostnost a svoboda v minulosti byla nyní tvrdě nabourána. Naše radost a bezstarostnost je okleštěna kosou a hadem, ale také se zde objevila naděje a jetelík s čtyřlístkem pro štěstí.

Jak to tedy vidí karty s časovým určením?

fvnaioup-7c-ferdinand-stohr.png

Do 3 měsíců

Bude třeba stále akceptovat omezení, přičemž ale platí, že je na každém, jak se k celé záležitosti postaví. Je to volba každého jednotlivce. Můžeme si zvolit strach, nemoc a chaos, nebo naději, radost a zdraví.

sky-3335585_1920

Do půl roku

Tady se situace začíná lámat a zdá se, že nastává náhlý vzestup radostných událostí. Nepříznivé okolnosti budou zpřetrhány a to povede ke zlomu a následné úlevě. Předchází tedy obtížné období, avšak po tomto velikém úsilí přichází konečně radost.

sunflower-3550693_640

A další půlrok

A zde přichází nový začátek a nová dobrá rozhodnutí. Je to opravdu příznivý vývoj, láska, nové možnosti a inspirace. Také z karet tarotu je vidět, že ačkoliv to nebude úplně jednoduché, přichází harmonie a mírnost, neboť anděl léčení je s námi a přináší uzdravení.

Ciťte se uzdraveni, mějte uzdravené myšlenky. Nemoci odejdou, pokud je vyslechnete a nebudete dál živit příčiny.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší většina hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Myra
Myra
24.10.2020 10:33

Moudrá slova💕