Energie Lenormand vs. Tarot

Lenormand vs. Tarot

Listopad 2020

Co se děje?

Jak karty Lenormand, tak i Tarot mi ukazují, že listopad bude stále v energiích chaosu a destrukce. Zároveň však ve výkladu obou souborů vidím naději a změnu. Již v předchozím výkladu jsem psala, že tato situace je transformace. Také kartě č. 13, tedy Smrti se v tarotu říká transformace. Je to nutná změna. Cosi spěje ke svému přirozenému konci, neboť to již není funkční, nepracuje to pro blaho většiny a je třeba, aby to bylo nahrazeno. Touto transformací se vyčistí prostor, který bude připraven pro vznik něčeho zcela nového.

Ano, i mně toto na jednu stranu docela děsí. Tak moc jsme byli zvyklí na své malé stereotypní způsoby života, že se nám nechce cosi měnit a většina by se ráda vrátila k tomu, co bylo předtím. Trochu mi tady ale přichází na mysl scéna s červenou a modrou pilulkou ve známém filmu Matrix, sci-fi z roku 1999.

Jak se mi to jeví?

Myslím, že v kartách vidím to, že se zatím návrat nekoná. Mnoho změn přijde do našich životů, ale chtěla bych zdůraznit, že tyto změny budou přínosné. Transformace, která nyní probíhá je opravdu náročná, ale výsledek bude příznivý

Postava na pohárové pětce je smutná, v černém rouchu. Zdá se, že odněkud odchází. Opouští nějaké nešťastné místo. Tři poháry jsou vylité, cosi je zmařeno. Avšak dva za zády stojí a jsou připraveny k použití. Není tedy vše ztraceno, avšak tento smutek si musí postava odžít. Bohužel se sama podílela na zmaru a nyní je o to víc nešťastná.

Smrt, konec a nový začátek. Změna a transformace, to je karta 13. Všichni kolem sebe vidíme ten zánik a přeměnu. Věž je logickým úkazem v tomto výkladu, jak bude v listopadu skutečně docházet k různým kolapsům a destrukcím. Může to zahrnovat krachy podniků a jednotlivců, obraz veřejného zdraví a také zdravotnictví. Karty Lenormand vyloženě ukazují, že zdravotníci nebudou mít lehké období. Rakev z kotvou je toho jasný obraz. Myslím, že bude problém zejména u žen, jelikož povolání sestry je ve zdravotnictví právě ženami hojně zastoupeno. Jsou to zároveň matky a manželky, takže tlak na ně bude veliký.

Dále by mělo dojít k nějakému náhlému ostrému sporu a řekla bych na naší politické scéně. Kosa a pruty jsou karty, které poukazují na ostré debaty a problémy. Možná se některé děti v průběhu listopadu vrátí do škol. Ale celkově je zde vidět, že budou ztížené pracovní podmínky a to nejen pro zdravotníky, ale celkově pro mnoho ostatních. 

Spoustu lidí si nejspíš bude muset uvědomit, jaký život vedli. Všichni by měli převzít zodpovědnost za své zdraví. Vytvářet zdravé rodinné prostředí, být zodpovědný sám za sebe, snažit se pomoci si nejdříve různou alternativní léčbou atd. Samozřejmě, pokud je zle, lékařská péče je nevyhnutelná.

Prevenci má každý sám ve svých rukou.

Tedy již žádné „není mi dobře, tady mě máte a dělejte něco“. Je na každém, aby se o sebe preventivně staral, jak nejlépe dovede. A konečně karta Vůz je symbolem převzetí zodpovědnosti a vlastní moci. Není nutné být loutkou za jejíž nitky tahá někdo jiný. Mladý král na tomto voze nejen sjednotil svou mysl s intuicí, ale také se pevně drží opratí a řídí kam vůz pojede. Má plán, má cíl a pracuje na jeho uskutečnění. Opouští staré a nevyhovující a s radostí a nadšením směřuje k novým začátkům.

Co dělat?

Každý může nyní čerpat energii tam, kde je mu dobře. Pro někoho to bude rodina a harmonické prostředí blízkých a pokud namítnete, že ale právě doma moc harmonie nemáte, je to pro vás výzva, abyste vy sami započali na uspořádání rodinných vztahů pracovat. Buďte to tedy vy, kdo přispěje svým velkým dílem k tomu, aby váš domov a místo, kde odpočíváte, tvoříte a žijete bylo láskyplné a přívětivé.

Pro jiného to může být např. příroda a pobyt „mezi stromy“. Hledejte odpovědi na své otázky ve svém nitru, neboť váš vnitřní hlas je pravým učitelem. Klid a pouhé bytí bez chaosu myšlenek a neustálého řešení minulosti, přítomnosti a budoucnosti je dalším klíčem k nalezení míru.

Jsme součástí celku a přestože nemůže jednotlivec změnit to, co vytváří kolektivní vědomí, je však v jeho moci změnit svůj vnitřní vztah k této vytvořené události.

Tvoření, vizualizace a doprovodné příjemné pocity jsou nyní klíčové. Mějte zdravé myšlenky, ciťte se šťastně, nepropadejte beznaději a pesimismu.

Nemůže být dobře, pokud není špatně. Potom by „dobře“ neexistovalo. Buďte již předem vděční za dobře, které jakoby již tady bylo.