Poselství na leden 2017

K výkladu jsem použila Tarot Arcus Arcanum. Začátek měsíce je ve znamení jakési „kocoviny“ a pravděpodobně se jedná o starosti či obavy, které se týkají financí. Není to tedy jen pozitivní vstup do Nového roku, ačkoliv bych ráda tlumočila jen samé dobré zprávy. Řada z nás si zkrátka na počátku měsíce může dělat starosti, někteří dokonce i větší a dokonce je také možné, že u někoho se objeví dokonce tzv.  noční můry.
Přestože se zdá, že vše bude pramenit z obav o stav financí, karty se mohou projevit i v jiné oblasti. Někdo může mít přechodné obtíže v zaměstnání, nebo celkově v oblasti materiálních statků. Tyto obtíže ale nejsou skutečné a dá se říci, že spíš vytvořené v naší mysli.

Sami sebe strašíme, obáváme se a očekáváme pohromu, která však není skutečná a v lednu dokonce i pomíjivá a pouze přechodná.

Z jiné roviny tyto události ani nemusí být nějaká potíž a může se jednat pouze o pocit jakéhosi ohrožení. To se pak projeví jako lpění, lakota, shromažďování, žárlivost, závist a věčná nespokojenost. Z tohoto pak mohou pramenit ty nepříjemné pocity, obavy, nebo dokonce bezesné noci.
Karty ale vyzývají k radosti a šťastnému prožívání začátku roku. Všichni bychom měli „vyhodit odpadky“ z naší mysli a kráčet směle a s nadšením vstříc novým začátkům.
Pro upřesnění jsem přiložila ještě jednu kartu a to ze souboru Osho Zen Tarot, jako konečné shrnutí celého výkladu. Poslední karta je velice pozitivní a nese silné poselství. Říká nám, že bychom měli zahnat všechny obavy, nalézt usmíření a odpuštění.

Máme k dispozici velké bohatství, které není v tomto případě materiální, ale skrývá se v našem srdci. To můžeme rozdávat a obdarovávat jím všechny, které máme rádi, ale i ostatní.
Tak jako Královna Duhy na poslední kartě, která má v rukávech velké množství semen a s radostí je rozhazuje kolem, aniž by se starala, jestli dopadnou tam či onam.

Tak rozšiřujte svou radost, lásku, nechte svou duši rozkvést jako květinu a v tomto směru se vůbec nijak neomezujte a nešetřete s projevem lásky vůči ostatním

Je totiž zcela jisté, že tato darovaná a projevená hojnost pramenící z našeho srdce se nám v každém případě mnohonásobně vrátí, jelikož stále a navždy platí : Jak uvnitř, tak venku.

Nejspíš si teď říkáte, no jo, to se jí řekne, šířit lásku a radovat se. Jenomže to asi neví, jak mám protivnýho šéfa (zlobivé děti, málo peněz, partner někoho má …) a spoustu dalších patálií a problémů. Já vím. Ale každý máme možnost volby. Každý den, když se probudíte se můžete rozhodnout, jestli bude Váš den ošklivý, nebo krásný.

Pojďte to prostě zkusit. Za to nic nedáte. Hned jak ráno otevřete oči, zastavte všechny negativní myšlenky, které Vás napadají. Naopak si představte sami sebe, jak se usmíváte, jak se cítíte odpočatí, jak vše krásně stihnete a jak máte celý den příjemný. Zkuste se usmívat a představovat si celý den postupně (dopoledne, odpoledne, večer). Pokud Vás něco čeká, třeba schůzka, schůze, klienti, zákazníci … představujte si jen komunikaci bez konfliktů a jen pozitivní výsledky.
Na jednu stranu se to zdá jednoduché, ale pokud je někdo takový zarputilý škarohlíd, nebo pesimista, může to být náročné. Ale můžete to prostě jen zkusit !
Nesnažte se ale svoje negativní myšlenky jen tak zapudit, nebo jen tak „přelepit  smajlíkem„. Oni by tam zůstaly. Někde tam dole, ve Vašem podvědomí a nad tím vším by se jen usmívala Vaše ústa. To ne. Nepěkné myšlenky nechte proběhnout, ale nehodnoťte
je, nerozvíjejte je do dalších a dalších myšlenek, nechte je projít myslí a volně odplout.
Zkuste je chvíli podržet v mysli a pak nenásilně nahradit nějakou pěknější myšlenkou.
Ovšem nemyslím to tak, že Vám například ráno vypluje myšlenka, jak sedíte v kanceláři s protivným kolegou a vy jí zapudíte tím, že si hned představíte, jak jste na Maledivách.
Musíte nahrazovat myšlenkou jen o stupínek lepší. A tu potom zase o stupínek výš a pak výš, až vystoupáte k té nejlepší myšlence s tím nejlepším pocitem, jaký z ní budete mít.
Že úplně nerozumíte? Nevadí. Sledujte dál mé stránky a dozvíte se i jiné zajímavé věci.