Co je důležité?

Co je důležité pro tyto dny?

Vítejte u náhodného výkladu pro příštích několik dnů. Nějak mi přišlo, že bych mohla rozložit karty a podívat se alespoň v krátkosti na téma, které ukáže Tarot a bude dobré, pokud se nad tím zamyslíme.

Jako první a hlavní karta mi k tomuto tématu přišla desítka pohárů. Okamžitě mi přišlo slovo rodina, spokojenost, stabilita, harmonické vztahy. Ano, to je pro následující dny důležité. Každý tedy uděláme dobře, když se na tuto oblast zaměříme.

Budeme sami přispívat k tomu, aby naše rodina byla v harmonii a nejen ta. Také náš domov si zasluhuje péči. Vyplejte záhonky, umyjte okna, utřete prach, nebo rovnou udělejte generální úklid. Vzduch se vyčistí a energie pak může proudit. 

Důležitá tedy bude péče o sebe a své blízké. 

Možná se objevil nějaký problém, nebo zádrhel, který by chtěl narušit váš domov či vztahy. Tato karta na druhém místě může též varovat, abyste byli pozorní a hájili své území. Nenechte nikoho, aby vám vstoupil do „vaší svatyně“. Zdá se totiž, že někdo takový by se kolem vás mohl pohybovat. Možná o něm víte a možná, že to ani není člověk, ale nějaká záležitost, která by mohla narušit váš klid.

Tady bude třeba nezavírat oči před problémy, protože by to nemuselo dopadnout dobře. V tomto výkladu vidím Blázna jako někoho lehkomyslného, který nechává věci za sebou, neřeší a je tak trochu nespolehlivý. Tak tomuto postoji bude dobré se vyhnout.

Nejspíš bude třeba postavit se problému čelem. Vztyčený meč na esu, které je čtvrtou kartou o tom jasně vypovídá. Meče jsou o komunikaci, výměně názorů a toto eso také o radikálním řešení. Něco je třeba jednou provždy a s rozhodností odseknout. 

A jak to celé nejspíš dopadne? Bude to změna v určité záležitosti nebo oblasti. Pětky jsou všeobecně zlomové a přestože věstí krizi, tak zároveň znamenají růst a rozvoj. Zkrátka něco dospělo do takové fáze, kdy je třeba to radikálně změnit. Myslím, že se to celé bude týkat vztahů, rodiny a domova.