Znamení ve vaší ruce

Máte ve své dlani šťastná znamení? A už jste si někdy nechali vyložit osud ze své ruky? Pokud ne, mám pro vás takovou malou ochutnávku. Zjišťování informací o vašem životě a dokonce také o životech minulých se nazývá chiromantie. To je jakési věštění z ruky. Existuje ovšem také jiný pojem a tím je chirologie, která znamená více osvícenější a psychologický náhled.

Zatímco chiromantie bere znamení v ruce jako něco neměnného a daného osudem, chirologie klade důraz spíše na vývoj, kterým člověk prochází a má vždy na výběr, jakou cestu a směr zvolí. Přesně tak, jako v Tarotu, i zde má člověk možnost, aby energie, které působí nyní, svým chováním a obratem ve svém životě naprosto změnil. Jestliže jste někdy pozorovali vlastní čáry v dlani, jistě jste si všimli, že se skutečně časem mění. Některé přibývají, jiné mizí.

To, jak si na své životní pouti vedete, můžete zjistit z čar na pravé ruce. Levá ruka přitom představuje jakýsi karmický plán, s kterým jste přišli na svět. (Pro leváky je to naopak, ti ať se dívají na levou ruku).

A nyní už ke šťastným znamením, která můžete ve své ruce objevit. Pokud je naleznete, jste dítkem štěstěny. Tyto symboly znamenají kupříkladu to, že pokud se někde něco přihodí, vy budete vždy jakoby náhodou o pár metrů dále.

Mělo by se to projevovat v celém vašem životě a vy jistě budete sami vědět, že to platí. Tyto symboly v dlani zkrátka vypovídají o tom, že můžete mít pro své záměry vždy příznivé podmínky, ale nesmíte zapomínat na to, že pokud se vám něco nabízí, je třeba jednat a svou příležitost včas uchopit a rozvíjet.

Na následujícím obrázku vidíte útvary, po kterých můžete začít ve svých dlaních pátrat. Mohli byste je nalézt buď na pravé, nebo levé ruce. V případě šťastných znamení se tedy zaměřte na obě dvě ruce. Mohli jste se přece již narodit jako šťastlivec 🙂

 1. Vír na prsteníčku
 2. Smyčka mezi ukazováčkem a prostředníčkem
 3. Obdélník „učitele“ (ten, kdo je moudrý a umí vést druhé)
 4. Dvojitá čára života
 5. Tvary žebříčku (ve spojení s čárou osudu)
 6. Hvězdička na čáře osudu
 7. Ryba na pahorku Neptunu
 8. Magické oko
 9. Rozvětvená čára hlavy
 10. Tvar lotosového květu mezi malíčkem a prsteníčkem
 11. Mystický kříž (vypovídá také o velkém zájmu o esoteriku, okultismus)
 12. Žebříček úspěchu (krátké čáry pod prostředníčkem)
 13. Mystický diamant (tzv. Odinova runa, Odin – bůh vítezství)
 14. Smyčka na pahorku Uranu (aktivní lidé s velkým nadšením do života)
 15. Kříž osvobození (navazuje na čáru života, dokážete se vymanit z nevyhovujících situací atd.)

Obrázek si můžete kliknutím zvětšit

Šťastná znamení v dlani (obr. Čtení z ruky, Werner Koch, PRAGMA, 1997)