Blázen

Dnes máte možnost být úplně na začátku. Nabízí se vám startovní čára, takže se můžete pustit do úplně nového projektu. Nebo do nového vztahu? Stejně jako Blázen z Velké Arkány, který je spontánní a nesmírně zvědavý. Dovolte si být zase jednou trochu lehkomyslní. Udělejte si legraci sami ze sebe a neberte vše tak vážně.

Pusťte se bez obav vstříc novým zážitkům. V mytologii je Blázen přirovnáván k Parsifalovi, který hledal Svatý grál. Prožil spoustu dobrodružství, do kterých se vrhal bez bázně a s vášní. Tato báje z 12. století má ale ještě pointu, která nás učí, že bychom měli naplnit své předurčení a tím získat vládu nad osudem.
V pracovní činnosti dnes nejspíš lehce proniknete do nové oblasti a vůbec vám nebude překážet, že zatím nemáte tolik zkušeností, nebo odborných vlastností. Jste však velmi zvědaví a s nadšením získáváte nové dovednosti.

Vydejte se v šatu Blázna  na cestu o staňte se vládcem svého Grálu

Jenom si dejte trochu pozor, aby ta hravá zvídavost nepřerostla v nezodpovědnost. V každém případě nám Blázen taktéž naznačuje, že je velmi pošetilé ulpívat na běžných představách o jistotě a úspěchu, jelikož vše je nakonec úplně jinak a pokud se s tím smíříme, získáme klíč ke spokojenosti.

Tato karta v sobě snoubí jak dětskou bezstarostnost a duševní nezralost, tak obsahuje zároveň i hluboké poznání a pravou životní moudrost.
V mezilidských vztazích by dnes měla převládat veselá a radostná nálada. Může se sice projevit také jako nezodpovědnost a nespolehlivost, ale řekla bych, že pro dnešek nás bude ovlivňovat spíše její světlá stránka. Právě dnes můžete objevit nová spojení, navázat slibné kontakty, nebo se váš stávající vztah posune na další příčku. Poměrně často může karta znamenat i příchod dítěte do rodiny.

 

Blázen