Královna pohárů

Poslední dny vykládám stále pohárové karty. To je ale dobře, protože poháry, nebo také kalichy se vztahují k našim citům. Myslím, že v tomto čase mnoho lidí řeší emoce, vztahy a lásku. Dáváme důraz na naše pocity a více se řídíme svou intuicí.

Pro dnešní den jsem vyložila Královnu pohárů. Co nám tedy chce říct? Tato královna symbolizuje citlivost a schopnost vcítit se do ostatních. Je to tedy dáma velice empatická. Dnes bychom tedy měli být ohleduplní k ostatním a k tomu nám mohou pomoci královniny vlastnosti, jako je obětavost a umění číst mezi řádky.

Opět platí, že nám karta v jednom případě radí, jak bychom se měli chovat a připomíná, že ne všichni lidé kolem nás mají nekalé úmysly, jsou závistiví, vypočítaví, zlí a pod. Hledejme tedy v ostatních to lepší, tu světlejší stránku, která není ovlivněna jejich momentálním citovým rozpoložením. Všichni pocházíme ze Zdroje a máme svou božskou podstatu.

Královna nám rovněž říká, že i nám se může dostat pomoci od druhých, a proto se nemusíme obávat, že bychom zůstali na vše sami.

Karta může představovat také stav, kdy více komunikujeme se svým nevědomím. Vnímáme zvýšeně jeho obrazy a intenzivně se zabýváme svými touhami a předtuchami. Naše intuice pracuje na plné obrátky a my ji nezasouváme nikam pod povrch.

To, co si nyní uvědomíme se může stát trvalou inspirací a také požehnáním pro naše další cíle.

V pracovní oblasti budeme dnes prožívat klidné chvíle, kdy nasloucháme vnitřnímu hlasu a necháváme se jím vést. Tím si ujasníme další kroky, přání a plány do budoucna.  Karta Královna pohárů také často ve výkladu znamená veřejné, mediální působení. Je tedy výrazem někoho, nebo něčeho, co je šířeno veřejně a bývá spojována s uměním.

To se může vztahovat k široké oblasti. Budete mít přednášku, povedete poradu, dopíšete svou knihu, seminární práci, hrajete večer na koncertě, natáčíte film … Je toho opravdu mnoho, ale každopádně pro vás karta znamená, že vaše zvýšené vnímání a důraz na pocity vám pomáhá lépe zvládat tyto činnosti. Vaše srdce je nyní zapojeno ve zvýšené míře.

V oblasti vztahů a lásky budeme dnes nejspíš prožívat období citlivé blízkosti a vzájemného spříznění. Možná někoho potkáme a tyto pocity nás ovládnou. Ostatní, kteří žijí sami, pocítí více než jindy touhu mít vhodný protějšek a potřebu se o někoho opřít.

 

Kalichová královna