Mečová čtyřka

Dnes budeme odpočívat a někdo možná trochu stonat. Ale nemusíte se bát. Tady se bude jednat spíš o nějaké přechodné potíže, nachlazení, nebo bolesti pohybového aparátu, které nás donutí se zastavit.

Mečová čtyřka je kartou zastavení a v některých případech také ochromení. Na rozdíl od Viselce jsou překážky, které nám vnutily pauzu, spíše hmotné a hmatatelné. Nejedná se však skutečně o nic osudového, co by nám nějak významně zasáhlo do života.

V mytologickém obraze karty zmizelí hrdinové vyčkávají, až přijde opět jejich čas a svět je bude potřebovat. Potom budou povoláni králem Artušem, který rovněž vyčkává na šťastném ostrově Avalon. Možná si zkrátka dnes uděláte pauzu, vezmete si dovolenou, zůstanete doma, nebo na chalupě.

V pracovní oblasti by se mohlo zdát, že nic nevychází. Do dnešního dne vše plynulo volně a najednou se běh událostí zastavil. V tomto případě je lepší se s tím smířit, nesnažit se tlačit na pilu a dopřát si klid. Však ono se to opět uvede do pohybu.

Někteří zkrátka již potřebují dovolenou, nebo alespoň jeden volný den

Pokud si tento klid dovolíme, načerpáme rychle ztracené síly a práce nám půjde lehce od ruky. Hlavně si nemyslete, že když si volno dopřejete, tak budete nějak plýtvat časem. Pro některé může být tato karta totiž varováním, že pokud se v tomto stavu budou nadále snažit za každou cenu dostat vpřed, může to vést až k selhání a pocitu marnosti. Proto si raději odpočiňte, jelikož s novými silami potom vše zvládnete hravě a v kratší době.

V partnerských vztazích se někteří mohou cítit osamělí. Možná někdo řeší neshody a uvažuje nad rozchodem. Tato karta je i zde jako varování a říká, že není vhodná doba na radikální řešení. Nejlépe uděláte, když nyní starosti odsunete, budete se věnovat pouze sobě a svým potřebám, trochu více se budete hýčkat a poslouchat svou intuici a teprve po načerpání nových sil se rozhodnete, co bude dál.

Pozastavení řešení potíží se ovšem vztahuje také na ostatní oblasti a nejen tedy mezilidské vztahy. Dnes opravdu nechtějte něco vyjasnit, dokončit, vyjednat apod. Dejte si raději pauzu, oddechněte si a možná se brzy objeví zcela nový způsob, jak si vše zorganizujete a dořešíte.

 

Mečová čtyřka