Žezlová desítka

Dnes se mi zdá, že některé z nás včerejší čtyřka mečů ochromila pravděpodobně více, než se mohlo zpočátku jevit. To nachlazení, které se zdálo být jen malou rýmou se někomu dnes rozjelo do pěkné chřipky. Někteří si ale nejspíše nevzali včerejší varování k srdci a přesto, že se jim moc nedařilo a oni se celkově necítili v kondici, snažili se to táhnout dál. Dnes možná cítí veliké vyčerpání a mají pocit, že už nemohou dál.

Deset žezel je bohužel karta trápení a výrazem toho, že jsme si ukousli příliš velké sousto. Měli jsme nadměrné požadavky a sami na sebe vysoké nároky, které však přesáhly naše možnosti. V mytologickém obraze této karty nese Atlas nebeskou klenbu, ale toto břemeno je pro něj neúnosné a rád by je předal Heraklovi.

Něco musíte vypustit, odhodit, přenechat druhým

Někteří započali nový směr, vydali se  jinou cestou a mohou mít pocit, že je to nad jejich síly. Myslím ale, že není třeba z toho hned dělat závěry. Vhodnější bude vyčkat a pokud to nepůjde, tak si  připravit nějakou strategii a v klidu se rozhodnout, jak budeme pokračovat dál. Možná také nemusíme vůbec pokračovat. To nám ale ukážou až karty na další dny.

Já si myslím, že tato karta se ukázala také proto, že se blíží konec pracovního týdne a mnozí už toho mají plné zuby. To horko bylo vyčerpávající a také začínají prázdniny a v mnoha pracovních odvětvích se v těchto dnech provádějí různé uzávěrky, převádí se systémy na letní provoz a to celé nese samozřejmě spoustu dalších úkolů a práce navíc. Proto zde máme desítku žezel a mnozí se cítí přetíženi.

Takže z toho opravdu nebudeme dělat nic osudového a zkrátka to přijmeme, jako běžný stav. Budeme odpočívat, a to vždy, když to půjde a kompenzovat si úbytek sil nějakou vhodnou relaxační technikou. Můžeme se uchýlit do přírody, do společnosti přátel, do samoty, zkrátka někam, kde je nám dobře a můžeme zde načerpat novou energii.

Také v partnerství to dnes možná trochu zaskřípalo a je třeba se zbavit přebytečné zátěže. Nemusíme vše vyřešit najednou a takový několikadenní odstup bude to nejlepší, co můžeme udělat.

Nenechte si dnes sebrat své naděje, snažte se od některých věcí oprostit. Vyčkejte a já věřím, že nové řešení a jiný úhel pohledu se brzy objeví.

 

Žezlová desítka