Očista organismu zázvorem

Pokud máte pocit, že vaše tělo potřebuje detoxikaci, nebo-li očistu od zplodin a nevhodných látek, výborným prostředkem je zázvor. Tento kořen se dá sehnat téměř na všech místech, kde se prodává zelenina a ovoce. Zázvor má zvláštní složení, které se mistrovsky uplatňuje právě v pročištění.

Pokud zahájíme detoxikaci organismu, hlavní úlohu budou mít naše játra a ledviny. Játra se pustí do škodlivin tak, že se svými biochemickými reakcemi „pokusí“ škodliviny neutralizovat a ledviny vše nechtěné následně vyloučí z těla.

Nemusíte hned vyrábět zázvorové tinktury a nálevy, jelikož docela dobře postačí, když budete tento kořen užívat častěji jako čaj, nebo koření pokrmů. Tím velmi napomůžete tělu v jeho bohabojné práci.

Další možnost je v zázvoru se rovnou vykoupat. Přidejte do lázně zázvor a citron, přičemž vám tato kombinace báječně povzbudí krevní oběh a podpoří očistu organismu. Ovšem pokud trpíte na vysoký krevní tlak, který je navíc momentálně dekompenzovaný, tuto lázeň raději vynechte. Samozřejmě je třeba dávat pozor rovněž při alergiích a větší citlivosti kůže.

Jinak vám nic nebrání rozemlít čtvrt kořene zázvoru, půl šálku citronové kůry a to vše si pěkně nasypat do koupele.

Účinky zázvoru jsou všeobecně hřejivé, povzbuzující pro naše orgány a mají schopnost rozpouštět zatvrdliny. Popíjení nápoje se zázvorem může ulevit od chronického kašle.

A co je také báječné – zázvor snižuje příjem cholesterolu

Takže, jestliže nad vaším laboratorním odběrem lékař kroutí očima, snižte si ten protivný cholesterol třeba konzumací zázvoru, protože ten skvěle urychlí jeho vylučování.