Kalichová šestka

Pro inspiraci na dnešní den jsem vyložila šestku kalichů. Tato karta nás zavádí do minulosti a my se dnes můžeme zabývat něčím, co na nás před nějakou dobou působilo. Jaké budeme mít z svého rozjímání pocity záleží na tom, jestli se ke vzpomínkám budeme vracet s romantickou zasněností, nebo s toužebnou nostalgií.

Vzpomínat tedy budeme buď na něco krásného, co jsme měli to štěstí zažít, a nebo v nás minulost vyvolá smutek, protože si uvědomíme, že nám „tehdy“ bylo lépe.

Kromě vyvolaných vzpomínek vypovídá karta také často o nějakých záležitostech v souvislosti s naším dětstvím, o vlivu, který na nás toto období mělo a také o dětech všeobecně. Sentimentální pohled zpátky nám může přinést podnět a myšlenku, které uplatníme při řešení současné záležitosti, ale na druhou stranu nám mohou takové prožitky z minulosti zkreslit a zkalit pohled na momentální stav věcí.

V povolání dnes můžeme jen tak proplouvat v romantickém rozjímání a tak bychom si měli dát pozor na chyby, které bychom mohli způsobit. Na druhou stranu umělci, malíři, herci atd. by mohli tento stav mysli jedině uvítat.

Pokud dnes tápete a i když víte zcela jistě, že toužíte po novém směru v povolání, avšak zatím netušíte v jakém oboru, může vám karta napovídat, abyste se zamysleli a zavzpomínali, co jste měli rádi jako děti, nebo velmi mladí.

Na co jste si nejraději hráli a jaké jste měli v mládí ideály a sny?

Takové vzpomínání by pro vás totiž mohlo být klíčem k nalezení vašeho tématu k seberealizaci.

Také v partnerství symbolizuje karta útulné bezpečí a období zamilovanosti. Bohužel však v praxi znamená spíše vzpomínky na takové časy než současnost. V této oblasti tedy může událost pod vlivem šestky zabolet a způsobit nám lítost a rozmrzelost nad ztraceným vztahem.

Z jiného úhlu však romantická a poetická stránka karty znamená, že si možná uvědomíme, co jsme měli a budeme se snažit dát věci do pořádku a zachránit co půjde.

Kalichová šestka