Náhodný výklad

Obecný náhodný výklad na aktuální dny

12. 9. 2022

Měsíc v tyto dny vnímám jako když bloudíme temnotou

Snažíme se procházet krajinou, svým světem a hledáme nějaký záchytný bod. Mnohdy vidíme pouze obrysy a potom se necháváme ovládnout strachem a různými strašidelnými představami. Jak jdeme dál, zdá se, že občas přece jenom zahlédneme více světla, jelikož i měsíc dokáže osvítit palouček, tůňku nebo část lesa, kde se stromy jakoby rozestoupí a vpustí mezi sebe alespoň trochu stříbrného svitu. To nám potom svitne nějaká naděje, že to všechno nakonec dobře dopadne a že zůstaneme nezraněni a v plné síle.

Pro některé je ale pouť temnou krajinou něco jako velká příležitost

Je to dvojí přístup, dvojí úhel pohledu. Vnímám zde poselství, že máme možnost volby. Jen na nás samotných záleží, jestli bude naše cesta setmělou krajinou plná strachu, obav a nakonec i nástrah, které jsme si přitáhly, nebo to bude možnost, jak se na celou věc podívat a chopit se příležitostí, které nám tento podivný měsíční les nabízí.  V tomto druhém přístupu vidíme možnosti, alternativy a šance, zatímco v prvním případě se pouze strachujeme a naše bytí se zcvrkává na pouhé přežívání a reakce na vnější svět.

Vždyť i Měsíc v Tarotu říká, že cosi, co nám zatím není známo, avšak tiše roste svým životem, může být nakonec velkým překvapením, jako například náhlý příznivý obrat všeho dění. Po noci přece vždy nastává rozbřesk. Krajinu zalijí sluneční paprsky, které svými doteky rozproudí život na našem lesním paloučku.  

Nové možnosti a šance na změny zde opravdu jsou,

jelikož nám jako další karta padlo žezlové páže. Tento mladý chlapec, žezlový kluk, nebo také páže holí je výrazem nadějí na úspěch a přináší nové podněty a příležitosti. Nyní máme šanci, že obdržíme nabídku, kterou nebude možné odmítnout. Nemusí se ovšem jednat hned o něco významného, co by změnilo náš život. Tato karta hovoří také o běžných a všedních záležitostech, které však ponesou prvky dobrodružství, jako je napínavý zážitek, porovnávání sil apod.

V pracovní oblasti přichází kluk s úkoly, které rádi přijmeme. Například práce na novém projektu, stáž v zahraničí, školení a další. V neposlední řadě tato karta nabádá k akci, tvoření a kreativitě. Nemusíme se totiž jenom „krčit strachy“ v tmavém lese, ale můžeme krásně „tančit“ na osvíceném paloučku třeba i s vílami.

Deset kalichů jako radost

Někteří z nás a já doufám, že většina nyní v těchto časech zažije pocity, jako je bezpečí, jistota a radost z přátelského ovzduší. Neměli by nás potkat jakékoliv rozbroje, ať už na pracovišti, nebo doma. Také sousedské vztahy budou vyrovnané a pokud ne, tak nám tato karta radí, abychom se usmířili a své spory urovnali.

V kariéře, podnikání a zaměstnání je desítka kalichů předzvěstí nových a slibných obchodních kontaktů, zajímavých setkání a nových směrů, které přispějí k rozvoji naší činnosti. Také může přijít něco zcela neočekávaného, co nám otevře nějaké zatím skryté dveře a posune nás blíž k cíli.

Myslím, že pod vlivem této karty se mohou rozplynout chmury a nám se podaří nalézt vnitřní klid a spokojenost, pakliže si to budeme přát. Potíže z minulosti se blíží ke svému konci a krize mají dobré vyhlídky na překonání. 

Odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments