Netrpělivost, spontánnost

V krátké době se nám dnes objevil zase Rytíř holí. Jeho téma bude zřejmě pro některé velmi důležité. Muž na koni je rozhodný, spontánní, miluje rychlost, risk a akci. V mnoha případech souvisí s pohybem, stěhováním a cestou.

Kdo je pod vlivem této karty, nedokáže být v poklidu. Libuje si v dramatických událostech, bývá netrpělivý a vášnivý. To samozřejmě může být v mnoha záležitostech přínosem, avšak někdy je třeba tuto kartu brát jako upozornění, že ne vždy je naše přímočarost vhodná.

Když to tak cítíte, bodněte koně do slabin a jeďte

Záleží tedy na každém z nás, jak svojí záležitost vyhodnotíme a jaké potom zaujmeme stanovisko. Někdy nemusí tato karta znamenat nic podstatného, ale hovoří pouze o tom, že prožijeme vzrušující den, nebo dobrodružnou cestu.

Možná se dnes někdo rozhoduje mezi dvěma možnostmi, zatímco ta jedna představuje určitý risk. Tady karta naznačuje, že vyjít trochu ze své komfortní zóny se vyplácí a někdy je třeba být tak trochu jako ohnivá střela.

Naše impulzivita ve vztazích rovněž může být na jednu stranu příhodná, ale v některých případech je třeba trochu přibrzdit, abychom vše nezničili jako nezvladatelná lavina.