Přizpůsobení, zábava

Karta Dvojka mincí je jako bůh kejklířů a hráčů. Pro chlapíka na obrázku není těžké se přizpůsobit jakékoliv situaci. Překážky zvládá hravě, protože je příliš nezkoumá a nepřipouští si možnost prohry. Jeho postoj je hravý a bezstarostný.

Pravda, je to s ním někdy jako na houpačce. Střídá období úspěchu, aby se zase na chvíli plahočil někde úplně dole. Avšak kolo štěstí se s ním vždycky znovu otočí, aby se opět dostal na vrchol. Taková cesta ho baví. Je to zábavné a on ví, že se vždy nějak obratně ze všeho svízelného vymaní.

Možná by si ale měl dát občas trochu pozor. Ta jeho bezstarostnost by mohla sklouznout až někam k lehkomyslnosti a cesta vzhůru by potom byla obtížnější než jindy.

Myslím ale, že mincový kejklíř tady dnes není proto, aby nám připomínal, že se máme stále držet zpátky. Naopak. Věřím, že se objevil právě kvůli své hravosti, kterou nás chce „nakazit“.

Věřte v dobrý konec

Nemusíme být přece stále jako roboti, kteří jsou pod vládou zotročujícího způsobu myšlení. Nemusíme mít stále vše promyšlené, připravené a pod kontrolou. Však ono to nějak dopadne, no ne?

Zkusme si představovat jenom samé pozitivní výsledky a těšme se na ně už nyní. Když už nic, tak to může být alespoň parádní jízda.