25. 1. 2018

Třetí oko

Šestá čakra

Vzkazem pro tento čas je zaměřit se na naši šestou čakru. Je to čakra čela a nachází se kousek nad kořenem nosu. Říká se jí také třetí oko, vnitřní oko, nebo oko moudrosti. Pokud je harmonizovaná, může zvýšit naše nadsmyslové vnímání. Je sídlem vyšších duchovních sil, ale také intelektuálních schopností, paměti a vůle.

Je zajímavé, že jsem dnešní den dávala na FB stránku citát a přitáhla mě indigová barva obrázku. Když jsem se později naladila na přijetí vzkazu pro nás všechny, přišla mi právě šestá čakra, jejíž barva je rovněž modrá, indigová a fialová.

Přerušení toku energie v šesté čakře je možné rozpoznat podle určitých signálů. Pokud je pro nás jedinou skutečností vnější a viditelný svět, život nám určují pouze naše materiální přání a tělesné potřeby máme s největší pravděpodobností na tomto místě energetický blok.

K dalším projevům nedostatečného proudění energií patří dále naše neovládané emoce a zdravotní potíže se zrakem. Někteří lidé mohou také neustále zavrhovat veškeré duchovní pravdy, vysmívat se jim a ve svém životě se orientovat pouze na převládající mínění ve společnosti.

odblokování

Na odblokování toku energie v šesté čakře může pracovat každý sám. Vesmír nám nabízí nekonečnou hojnost možností, které jsou jednoduché ve svém použití a dostupné pro kohokoliv. Zde tedy některé z nich.

  • příroda

pobyt v přírodě stimuluje šestou čakru a to zejména pozorování temně modré noční oblohy plné hvězd

  • zvuky

poslouchej takové zvuky, které zklidňují ducha a vyvolávají krásné a harmonické obrazy. Nejvhodnější je klasická, ambientní hudba.

  • barvy

Modrá barva indigo dává vnitřní klid, posiluje a uzdravuje smysly.

  • drahokamy

nejkrásnější je Lapis lazuli, tmavě modrý kámen se zlatými zrnky pyritu. Připomíná tvé duši bezpečí kosmu a věčný život. Používat můžeme také Safír a Sodalit.

  • vůně

vůně Jasmínu otevírá naši duši pro vnímání obrazů a vizí a Máta peprná uvolňuje bloky v šesté čakře. Vnímáním těchto vůní můžeme odstranit staré omezující myšlenkové programy.


 

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší většina hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Jirina
Jirina
30.1.2018 9:02

Dobrý den, je možny osobní výklad od Vas?