Ceccoli Tarot

Asi jsem trochu Tarotem posedlá, ale věřím, že více kartářů a tarotových nadšenců to má podobně. Miluji tyto obrázky a nejraději bych je měla všechny. Dnešní doba mi nahrává a tytam jsou časy, kdy byl u nás k dostání akorát RW Tarot, Visconti nebo Marseille Tarot. Tím ale nechci říct, že by tyto sady byly nějak špatné, naopak. Rider Waite tarot je mojí stálicí, největším pokladem, učitelem a rádcem.

Ale samozřejmě i já jsem podlehla kouzlu všech těch andělských, vílích, dračích a překrásně malovaných tarotů a pořízení další sady je pro mě takový velký svátek. Když totiž rozbaluji nový balíček, cítím zvláštní chvění, nadšení a nedočkavost s nádechem tajemna.

Budou ke mě promlouvat? Objevím zase nové asociace a významy?

Ano, právě proto si je kupuji, protože mi otevírají další možnosti a polohy výkladu. Když se chystám vykládat, vždy jsem nějak naladěná. Podle toho si pro danou chvíli vybírám svou sadu. Řídím se pocity, a tak poznám, se kterou se mi bude v tu chvíli nejlépe pracovat. Neméně podstatný je také ten fakt, že mnohdy používám při výkladu více souborů a nebo si na jednu otázku vyložím 2x a pokaždé s jinou sadou.

Takže je jasné, že více sad potřebuji a asi budu muset rozšířit úložné prostory 🙂

Protože jsou tedy karty moje velká láska, moc ráda se jimi jakkoliv zabývám a v této rubrice si představíme vždy jednu zajímavou sadu. Dnes to bude:

Nicoletta Ceccoli Tarot

Na této sadě vás na první pohled upoutá jejich barva a odstín. Obrázky jsou zastřené, ztlumené a jakoby vybledlé. Už to u mě vzbuzuje zvláštní pocit (zase to chvění :-), zvědavost a touhu ponořit se do jejich mysteria. Další velice zvláštní věc je ta, že téměř všechny postavičky představuje éterická dívenka, velice krásná a křehká, která se vůbec neusmívá a na několika kartách má dokonce zavřené oči. Vypadá, jakoby snila a rovněž prostředí kolem je pohádkově surrealistické.

Tento soubor se vůbec nedrží tradičního pojetí archetypů a to je pro mě výzva. Mám chuť se s ním popasovat a proniknout do duše té jemné dívenky. Zajímavé je rovněž to, že označení Velkých Arkán je pouze římskými čísly a nikoliv názvy. Na obrázcích malé Arkány pak nalezneme pouze symbol živlu a číslo. Určitě bych tento Tarot nedoporučovala začínajícím vykladačům, protože ať chceme nebo ne, tradiční čtení vychází z klasických obrazů a teprve postupem času a praxe můžeme rozšiřovat své znalosti a schopnosti.

Ovšem jelikož jsem zastáncem především intuitivního přístupu k vykládání karet, pokud se někdo pustí do vykladačství a hned s podobnou sadou, protože „si ho přitáhne“, nic proti tomu. Když k vám budou karty promlouvat a vy to zcela určitě pocítíte, směle do toho.

Tyto zvláštní Ceccoli obrázky nás jakoby spojují s dětstvím, nebo dítětem uvnitř nás. Symboly, které zde vidíme jsou lízátka, zmrzliny a hračky a ty neodmyslitelně k dětské duši náleží. Myslím, že se tento tarot skvěle hodí k vykládání pro ženy a dívky. Alespoň já to takto cítím. Zdá se mi, že dokáže zrcadlit nejtajnější aspekty ženského srdce. Představte si, že v celém souboru jsou pouze dvě karty, na kterých je muž. To je také velice zvláštní. Je to karta Císař a Mečová sedmička. Pro výklady na křehkou ženskou duši v mužském světě jsou to nejlepší karty.

Když se na ně dívám, připomínají mi Alenku v říši divů. Mimochodem, ten film zbožňuji. Takže za mě říkám ANO, tato sada je výjimečná. Také velikost je akorát do ruky, tudíž se hodí pro ty vykladače, kteří mají malé ruce (jako já) a při míchání často zápasí s velkými soubory, jako je například Osho Zen Tarot apod.

Nicoletta Ceccoli Tarot

Obrázky jsou chráněny autorským právem Lo Scarabeo 2014

 


 

 

 

 

 

1 Komentář
nejnovější
nejstarší většina hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] promlouvat a rozvíjet jeho intuici. Proto jsem dnes zařadila tyto karty. Jsou jakoby protikladem Ceccoli Tarotu . Ten je celkem složitý a jak už jsme si říkali, obrázky se vymykají tradici. Avšak Easy […]