Ten, kdo nás řídí

Znáte to také? Pro něco se rozhodnete, chcete něco udělat, někam jít, nebo jen sníte o tom, co by vám právě teď udělalo radost, celé si to v hlavě plánujete a už už jste jenom krůček k tomu, abyste svůj plán zrealizovali, když tu náhle vášeň opadne a nadšení pro nové a neobyčejné se jaksi změní v cosi docela jiného.

Je to skoro, jakoby vám kdosi vylil kyblík se studenou vodou na hlavu. A vy najednou nepoznáváte sami sebe. Vždyť jsem byl/a přece ještě před chvilkou rozhodnutá si ten zájezd koupit? Nebo jsem byla nadšená, že konečně odejdu z té nenáviděné práce a budu malovat, prodávat parfémy, vychovávat děti … a mnoho dalšího. Tak proč jsem tak rychle schladl/a? To snění a nadšení bylo přece tak příjemné …

Nejčastějším důvodem, proč TO neuděláme, je docela obyčejný, ale velmi silný protivník a tím je STRACH.

Dokáže nás ochromit, vzít nám vítr z plachet, obrat nás o příležitosti a nebo zkazit půlku života. Už ve filmu Pokojný bojovník se říká, že pocitíš-li strach, vezmi meč a rozsekej ho na cáry. Nemyslím tím teď takový ten strach, který pramení např. z pudu sebezáchovy. Samozřejmě nebudeme chodit po římse ve dvanáctém patře, protože jsme statečně odolali tomu hloupému strachu. Já myslím nezdravý strach. Takový, který vychází z našich přesvedčení a zakořeněných, naučených programů.

Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě.

Ale víte, že hodné holky se sice dostanou do nebe, ale ty zlobivé tam kam chtějí? Mě se tedy víc líbí přísloví jako např.

Kdo nic neriskuje, nic nezíská

Bůh přeje připraveným

 

V životě jsou dva cíle, k nimž bychom měli směřovat. V prvé řadě dostat to, co chceme, a potom se z toho těšit.

Nenechte se tedy zastrašit svým vnitřním tyranem, který vás za každou cenu drží v komfortní zóně. Pokud celým srdcem toužíte něco uskutečnit, tak to udělejte. Nebojte se a jděte do toho. život není nanečisto a další šance v této dimenzi už nebude. Je-li vaše přání  v souladu s celou bytostí, duší a srdcem, tak nedovolte, aby TO uvnitř vás, nadále dupalo po vašem štěstí a rozkvětu.