Obtížné situace

Může se stát, že máme v běžném životě problém s obtížnou situací, nebo s neurvalým a zlým člověkem. Dost často se většina lidí chová stylem:

na hrubý pytel, hrubá záplata

nenechám si nic líbit

nejlepší obrana je útok

Ano. To je docela běžné. Přece si nenecháme „dělat“  na hlavu. V mnoha případech také i  vyhrajeme. Ukřičíme svého protivníka a doslova jej umlátíme argumenty. Pokud jsme pro změnu v obtížné situaci, nasadíme veškeré síly, abychom z ní vyvázli. Ale co se s námi děje? Jsme nuceni vynaložit spoustu energie a celou záležitost pak vnímáme velmi negativně. Jako bychom si zaneřádili celé tělo nebezpečným jedem, který se někde ukládá a pomalu nás připravuje o životní radost.

Bojovat proti zlu stejnou měrou nám možná přinese vítězství, ale za cenu vlastního a pomalého sebezničení.

Pro tyto případy je nejvhodnější osvojit si techniku Vysílání lásky. Je zcela jasné, že se tomu budete zpočátku bránit. Nemusíte si ale nechat nadávat, nebo stát jako solný sloup, když na vás něco (někdo ) útočí. Zpočátku budete opravdu v prvním momentě jednat „postaru“ a budete oplácet stejnou mincí.

Můžete se ale pokusit nad tímto zamyslet a pro začátek používat Vysílání lásky jenom v některých situacích. Časem uvidíte sami, jestli vám to funguje či ne. Takové poznání „na vlastní kůži“ je nejlepším prostředkem, jak sami sebe přesvědčit, že to má nějaký smysl.

Technika: Jak vysílat lásku

Jestliže tedy řešíte problém, začněte tím, že zapomenete všechno negativní, jako je zlost nebo strach a vše takové necháte odplynout. Ono nakonec tím, že si v obtížné situaci vyčerpáme  tělo takovými emocemi stejně nic nespravíme, takže nemá smysl si ještě ubírat propůjčenou denní energii.

  1. několikrát se nadechněte a vyslovte slovo Láska
  2. myslete na daný problém a slovo láska zopakujte několikrát
  3. představte si, jak celou záležitost odevzdáte vesmíru
  4. pro sebe odříkejte modlitbu za nejlepší a nejvyšší rozhodnutí a řešení

 

 

 

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší většina hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
iveta
iveta
15.9.2018 23:21

dobrý vecer měla bych dotaz je li mozne se zamilovat na dalku pres facebook