Duše dárků

Pro dnešní den jsem nahlédla do karet Andělů hojnosti a vyložila 3 vzkazy. Blíží se doba vánoc a pro mnoho lidí začíná období chaosu. Mnozí mají pocit, že pokud nebudou mít všechno, co si představují, že je ke šťastnému prožití svátků nutné, šťastní nebudou.

Ještě než se podíváme na poselství, připomeňme si, že svátky by měli být o radosti a vzájemném setkání. Nebude o nic horší než druzí někdo, kdo nemá tisíce mincí na pořízení dárků.

Já vím, teď se mi vybavil úryvek z jednoho filmu, kde p. Kodet říká, že největší radost udělá dárek vlastnoručně vyrobený. „To je pejsek?“ Odpovídá dcera, která drží ( s ne příliš nadšeným výrazem ve tváři) vyřezaného velblouda.

Je jasné, že každý má rád např. elektroniku a další skvělé věci a je potom  těžké nadchnout  šamponem, nebo upletenou šálou, když víme, že obdarovaný šály nenosí.

A proto je třeba přemýšlet

Dát si tu práci a hledat pro každého právě ten „jeho dárek„. Když zapojíme srdce a najdeme každému nám milému člověku něco „přímo na míru“, nemusí se jednat o drahou věc.

Je dobré se tedy vyhnout pokušení, kdy nakoupíme univerzální dárky, jako např. ty  sprchové gely a šampony s tím, že se pro někoho budou hodit. To jsou takové dárky „bez ducha“. Sice je máme nakoupené hned a bez námahy, avšak neobsahují „naší duši“ :-), protože jsme do jejich pořízení (kromě těch peněz) ze sebe nic jiného nevložili. Ano, mohou se hodit, ale rozzářené oči u stromečku nejspíš neuvidíme.

Co tedy dělat, když je rozpočet omezený?

Pokud se na dárky a dárečky podíváme z jiného úhlu, můžeme je klidně vlastnoručně vyrobit. Je ale třeba do výroby vložit kus sebe a hlavně se zaměřit na člověka, pro kterého je určený. A jestliže nejsme nijak zruční, dárek koupíme, ale budeme u toho myslet.

Poselství Andělů hojnosti pro následující dny říká:

  • Zbavte se nyní závisti a pokukování za sousedův plot. Je čas setřást zášť a nepřejícnost. Berte úspěchy a hojnost druhých jako inspiraci pro svůj vlastní rozvoj. Závist je pro Vesmír potvrzením stavu, který následně ještě posílí. Tady platí:

Přej a bude ti přáno

  • Odpusťte sami sobě. Tento čas je jako stvořený pro vaše bilancování. Zamyslete se, jestli se stále dokola netrestáte za něco, co už je dávno pryč. Jste potom zkroušení a váš energetický „obal“ nevydává tolik světla. A jelikož máte takto nízkou vibraci a platí, že stejné přitahuje stejné, nikdy se z tohoto bludného kruhu nedostanete. Všichni chybují a je třeba se pouze poučit a nikoliv se neustále obviňovat.

Co bylo, bylo. Jde se dál!!

  • Zbavte se obav a důvěřujte. Jste nyní vedeni, a tak buďte připraveni. Možná dostanete pokyn, vjem, nebo nějaký symbol vám napoví, co byste měli nyní udělat. Bude to právě teď ten pravý „božský nápad“. Pokud to přijde náhle, nečekaně a vy ucítíte doprovodnou reakci těla (zrychlený dech, slzy do očí, pocit úlevy, AHA moment), bude to opravdu ten pravý vzkaz pro vás. Idea a vnuknutí, které je dobré následovat. Nedivte se, že to například nebude mít souvislost s tím, na čem právě pracujete, nebo co nyní nejvíc chcete. Je to opravdu jen zdánlivé, protože vše souvisí a náhody se nekonají.