Karta dne 16.1.2017

Na pondělí přichází se svým poselstvím archanděl Raziel. Dnešek je všeobecně méně oblíbený den, jelikož pro většinu lidí je to první den pracovní a po chvílích volna, které jsme zažívali o víkendu se musíme velmi snažit, abychom do nového pondělního rána vstoupili s dobrou náladou a chutí. Pokud se vám špatně vstává a děsí vás, co všechno máte dnes udělat a kde musíte být, zkuste hned po probuzení vystoupat na emocionálním žebříčku až tam, kde budete mít lepší, nebo ještě lépe nejlepší pocit.

Zkuste nahrazovat vaše zpočátku velmi negativní myšlenky nějakými lepšími, až se postupně dostanete do nálady, která vám zajistí jen příjemné pocity,  a to bude pro dnešní den vaše Útočiště. To Raziel nás pro dnešek vyzývá, abychom si takové místo dnes nalezli a nenechali se ovlivnit špatnou náladou. Útočištěm nemusí být právě chata na horách, nebo místo pod palmami na pláži.

Bylo by to jistě krásné a kdo má tu možnost, proč ne.  Pro ty, kteří však odjet nemohou je ale dobrá zpráva, že skvělé útočiště lze právě tak dobře vytvořit ve vlastní mysli. Jak tedy vystoupáte po emocionálním žebříčku? Zkuste hned první negativní myšlenku nahradit nějakou o jeden stupínek lepší.

Příklad:

Musím do práce a nechce se mi  (1. myšlenka, spustí další přísun podobných myšlenek vytvářejících špatný pocit).

Nahradit – Ano musím do práce, jsem rád(a), že jsem zdravý(á) a do té práce mohu jít.

Nebo – Ano, musím do práce, ale naštěstí mám práci a díky ní výdělek.

Tyto nahrazující myšlenky vám rozvinou asociace a postupně se budou samy nabízet další podobné.

Další lepší myšlenky Po práci mám schůzku s … a na to se moc těším.

Nebo – Po práci si budu doma číst tu moc zajímavou knihu, půjdu do Zoo, na nákupy, mám práci, je to skvělé, mám finanční prostředky, bude zase víkend, čeká mě dovolená, večer jdu na film, do fitka, potkám se s …

Je toho spoustu na co můžete myslet a stoupat od první negativní myšlenky nahoru, aniž byste jí jen tak v sobě potlačili bez odpovídajícího efektu v tom, jak se cítíte. Existuje totiž emoční stupnice, kde dole jsou pocity jako nechuť, stagnace, smutek, nezájem, znechucení atd. Vy se jen musíte dostat alespoň nad pomyslnou červenou čáru, kde začínají lepší pocity.

Pokud se dostanete ke spokojenosti, nebo alespoň k nějakému neutrálnímu pocitu, je to mnohem lepší, než sebedestruktivní myšlenky pod čarou. No a pokud se vám podaří vystoupat až někam nahoru, kde pocítíte radost a vášeň, tak je to skvělé a povedlo se. Nechť tedy toto je pro dnešek vaším Útočištěm. Tak praví Raziel.