Energie 11. 2. 2019

Šachy

Nový týden začíná kartou Pět holí. Dívám se na ni a přestože všeobecně znamená spor, rivalitu, konkurenci apod., zdá se mi, že tentokrát promlouvá ještě trochu jinak.

Pět postav na kartě stojí na zelené louce a v pozadí jsou červánky. Ty v symbolice mohou představovat červeň, tedy energii, moc a vitalitu a také byly spojovány s příznivým počasím. Pokud si tuto barvu a mraky na kartě představíme jako poselství, vidíme, že spíše než boj budeme dnes připraveni, ostražití, můžeme zažít příval energie a případné spory vyřešíme bez ztráty hvězdičky.

Zelená louka a zdravé listoví také nepředstavuje žádný zmar. Je to naopak symbol života a zdraví. Na některých dlouhých stéblech sedí pestrobarevní motýli a všichni víme, že takový krásný motýlek byl před metamorfózou docela ošklivá housenka. A co je z něj nyní!  Ano, musel si dát práci se svým zakuklením a potom čekat, než se objeví v plné kráse, ale výsledek určitě stál za tu námahu.

Proto dnes nevidím v kartě pětka holí nic negativního. Cítím spíše hravé zápolení, soutěživost a snahu se prosadit. Možná to některé z nás bude vyloženě bavit, protože se bude jednat spíše o zábavu a zdravý adrenalin.

Mě totiž dnes těchto pět mužů s holemi napřaženými jeden proti druhému nepřipadá, že by se chystali k útoku, ale zdá se mi, že jsou spíše v pohotovosti, bdělí a dobře připravení.