Býk

karty dne

Denní inspirace pro Býky

Tak dnes mám pro vás Býci kartu Rytíře žezel. Možná zaznamenáte nějakou akci. Může to být stěhování, cestování a každopádně něco spojeného s pohybem a přesunem. Třeba někteří pojedete na výlet s ubytováním. Každopádně je karta takto sama o sobě spíše příznivá a slibuje, že se na prvního máje rozhodně nudit nebudete.

Dnes máte Býci nějakou šanci a velkou příležitost. Nejspíše se bude týkat pracovních záležitostí, ale samozřejmě můžete zaznamenat možnosti i v jiných oblastech. Naštěstí máte tato poselství, takže budete ve střehu a nepromarníte žádnou vhodnou nabídku.

Zřejmě jste se Býci chopili své šance. Karta Královna žezel je energie úspěšného pracovníka, podnikatele, vedoucího. Pro začátek května bych tedy řekla, že se vám celkem daří. Pokud vás zajímají jiné oblasti a konkrétně, podívejte se do sekcí práce, finance atd. Pro dnešek zde máte znamení této karty a to je myslím vaše energie, energie schopné osoby, která krásně úročí nabízené možnosti.

Vám to ale Býci v začátku května jde jako na drátku. Dnes máte kartu z Velké Arkány a to Slunce. Je velkolepé a osvětluje svými paprsky každý kout. Přináší životodárné teplo a vy můžete mít tedy dnes spoustu energie. Také vaše záležitosti budou běžet jako na drátku a vše by se mělo podařit. 

Není každý den posvícení a tak ani karty Tarotu nejsou vždy jenom „růžové“. Pro dnešek jsem vám vyložila kartu Deset holí, nebo také žezel.  Deset žezel  je přetížení a břemeno. Co je vaším břemenem a kde dáváte víc než dostáváte zpět? Nebo jste si naložili příliš? Přemýšleli jste, že byste část svých úkolů přenechali někomu jinému? A vůbec! Nemusíte přece dělat věci jenom proto, že to od vás druzí očekávají!

Myslím, že dnes budete mít Býci příjemný den. Možná přijmete pozvání od někoho milého a připojíte se k jeho návrhu. Rytíř pohárový přináší právě samé milé návrhy. Na příjemný večer, pěkný zážitek a nebo se vám v životě objeví osoba, která přinese dokonce návrh na partnerství.

Kalichová čtyřka

Tak buď jste to včera příliš roztočili a nebo jste nepřijali dobrý návrh. Každopádně jste dnes trochu rozmrzelí a máte pocit, že je všeho dost. Nejspíš to ale bude jen váš pocit, kterému něco předcházelo. Třeba únava. Na kartě Čtyři poháry je však jeden, který se vám nabízí. Ano ty tři už máte prozkoumané a nejevíte o ně již zájem. Ale co ten čtvrtý? Co asi skrývá?

Pravděpodobně dnešní den buď napravíte některé záležitosti a nebo se té spravedlnosti dostane vám. Karta Spravedlnost z Velké arkány vypovídá o určitém vyrovnání. Kdoví, třeba jste včera pod vlivem únavy něco řekli, nebo udělali a nyní to vše dáváte do pořádku. Také je možné, že při vašem večírku či setkání nedopadlo vše úplně nejlépe, avšak dnes se vše spraví.

Tak a už jste zase „v sedle“. Karta svět je kartou neomezených možností. Zároveň vypovídá o určitém završení. Něco jste zdárně dotáhli do konce a možná právě váš problém, který je nyní vyřešen.

Nyní budete potřebovat spoustu trpělivosti. Karta Osm mincí znamená dlouhodobější proces, kdy se učíme nové věci, poznáváme a trpělivě postupujeme na své cestě. Možná se budete vzdělávat, či přijmete nabídku k nějakému novému projektu. Každopádně to může mít velice slibné a trvalé výsledky.

Opravdu máte možnost něco vytvořit. Třeba je to nějaký pracovní úkol, možná nabídka transakce, obchodu nebo spolupráce a to vše vám nabízí možnost nějakého zisku. Jak už to v Tarotu bývá, nemusí se hned jednat o zisk ve financích (ačkoliv já myslím, že ano), ale může to být i v jiné oblasti. Karta Páže mincí totiž přináší z vnějšku nějakou šanci a možnost na zisk.

Nevím, jestli toto se projeví ve vztazích, ale tady karta odchodu a to dokonce s těžkým srdcem. Takový smutný odchod. Řekla bych ale, že není vynucený někým, ale spíš osoba, která odchází, něco opouští se tak sama po zralé úvaze rozhodla. Je také možné, že od vás odejde cosi a ne hned někdo, nebo vy sami.

Pravděpodobně vás něco zmohlo. Možná karta z předešlého dne a její energie způsobila, že se nyní cítíte na konci sil. Možná máte pocit, že již dál nemůžete, ale tato karta, tedy Devítka žezel většinou znamená, že máme v záloze ještě mnoho energie. Rovněž si udělejte revizi ve svých názorech a pocitech, jelikož tato devítka také znamená, že si často překážky klademe my sami.

Desítka kalichů 

Pro dnešní den máte krásnou kartu. Možná jste byli včera jen unavení, ale věděli jste, že je vše na dobré cestě. Karta Deset pohárů je obrazem naprosté harmonie, klidu a lásky v kruhu nejbližších.

Karta Mág pro dnešní den znamená, že by se vám mělo dařit vše na co sáhnete. Zkuste dát nejen na svůj rozum, ale poslouchat též intuici a své srdce. Mág je totiž kouzelník, který zvládá nejen všechny živly, ale také má k dispozici všechny elementy v Tarotu. Tedy rozum, cit, emoce, peníze, prostředky atd. Buďte tedy dnes jako on a se vším si hravě poradíte.

Dnes máte kartu Šest pohárů a ta může znamenat, že se budete konfrontovat s něčím z minulosti. Mohou to být vzpomínky v nejrůznějších podobách, ale také různá setkání. Pro některé je tato energie spojena s prožitím dne v dětské společnosti a jiní zase prožijí něco báječného a vzrušujícího.

Tak ale milí Býci, dnes to budou nějaké dary. Karta Deset mincí znamená všeobecně hojnost a může, jak víme z Tarotu přicházet ve všech možných podobách. Tedy hojnost nejen materiální, ale také v emocích, citech apod. Pro některé je tato karta připomenutím, že se něco uzavírá. Nějaká záležitost, nejčastěji spojená s penězi došla do konečného bodu. Mohou to být vyrovnané účty, schválená hypotéka, dědictví, dar atd.

Možná jste opravdu něco cenného získali a nyní dojde ke změnám ve vašem dosavadním způsobu života. Kolo osudu, nebo také štěstí oznamuje, že se pro vás právě roztočilo a přináší změny. Ty bývají většinou pozitivní. Ledaže by zítřejší karta nebyla v až tak pozitivním duchu. No ale já myslím Býci, že když jste včera něco cenného získali, tak vám to určitě podstatně změní život.

Karta Císař pro dnešní den určitě není negativní. To jste si jistě také oddechli po tom včerejším Kole osudu. Možná bude dnešek znamenat důležitá setkání a hlavně jednání o nějakých významných záležitostech. Např. s úřady a jinými institucemi. Vzhledem k tomu, že je ale neděle, tak to bude příprava, kterou byste neměli podcenit. Buďte tedy dnes jako Císař, který je vládce a vše má dokonale pod kontrolou.

Tak dnes vás asi nepotěším, protože zde máte kartu Věž, která náleží k Velké arkáně a tudíž je to velký trumf. Její energie bude silná a významná. Věž má energie destrukce. Něco se sesune k zemi a zůstane v prachu. Pro každého to může skutečně znamenat cokoliv. Konec nadějí, plánů, radikální změna názoru, rozchody, odchody atd.

Tak to vidíte Býci. Včera jsem vám vyložila Věž a psala jsem o odchodech apod. a dnes máte kartu Osmička pohárů, která je vyloženě o takových odchodech. Většinou odcházíme smutní. Zanecháváme něco, co samo o sobě může fungovat dál, ale my víme, že už je to pro nás nefunkční a je třeba jít dál. Co to může obnášet v běžném životě se nejspíš dovtípí každý jednotlivý Býk se kterým bude dnes karta rezonovat.

Dnes se jistě nudit nebudete. Předchozí karty asi trochu zamíchali vaším osudem a vy zjistíte, že se věci začínají skládat dohromady. Poznáte to tak, že se věci vyřeší a vám, nebo někomu jinému se možná i konečně dostane spravedlnosti. Karta je o vyrovnání a rozhřešení. V běžném každodenním životě může znamenat i soudy, spory a jejich řešení, úřady a další.

Pravděpodobně včerejší Spravedlnost rozpoutala energie, které dnes přinesou nějakou akci. Míří k vám událost, něco je v pohybu a děje se to rychle. Zda to bude v dobrém či ve zlém zatím nevíme. Osm žezel bývá v jiných karetních sestavách vyobrazeno např. jako běžící kůň. Energie je to tedy akční a zvěstuje, že něco je v pohybu a směřuje to k vám.

Nejspíš k vám směřovalo cosi, co dnes velice uvítáte. Možná to pro některé budou dokonce splněná přání. Karta Devět mincí o takové energii vypovídá. Jsou to zkrátka náhlé radostné události a to je nejen pro vás skvělé, ale zároveň vidíme, jak nám tato karta krásně navazuje na včerejšího „běžícího koně“.

Vy budete mít dnes opravdu nějakou velkou změnu. Karta Poslední soud oznamuje novou fázi, nebo kapitolu. Zároveň může upozorňovat, že se cosi uzavírá a je vše připraveno pro započetí nového. Pro každého to tedy v běžném životě může znamenat cokoliv. Od podstatných změn na úrovni mentální, tak může dojít k nějaké změně fyzicky, kdy např. měníme místo, prostředí, práci, přátele apod.

Pravděpodobně vám skutečně začíná něco v úplně nové podobě. Karta Osm mincí je taková „učící se“. Říká se jí také karta tovaryše, tedy začínáme pracovat na zdokonalení a osvojování si nových poznatků a dovedností. To může být nové prostředí, komunikace s novými lidmi, začátek podnikání a další a další. Tato karta též připomíná, že budeme potřebovat hodně trpělivosti, jelikož nás čeká dlouhodobější proces.

Také dnešní karta je mincová a té se zase říká „pracant“. Stejně jako ta včerejší vypráví o energii trpělivosti, kterou budeme potřebovat. Ale stejně jako ta včerejší nám do budoucna slibuje hodnoty, na kterých již nyní pracujeme a máme zaručeno, že naše píle své plody přinese. Už máme totiž pevný základ, takže třeba jen vytrvat a výsledky se dostaví.

Pro dnešní máte kartu dvorní a je Král holí. To může být vaše energie, kdy vám v zaměstnání a celkově v mezilidských vztazích půjde komunikace a celkově interakce s druhými velmi dobře. Měli byste se bez problémů dohodnout, vyjednat podmínky a pod. Král má velkou výřečnost a schopnost strhnout ostatní na svou stranu. Ostatní Býci mohou být konfrontováni s někým, kdo vystupuje jako tento král. V neposlední řadě to může být autorita, instituce, lékař a pod.

Dnes máte kartu dvorní a to Královnu mečů. Je to obratná komunikátorka, která se vyzná, má bystrý intelekt a umí vyjednávat. Je možné, že to je právě vaše energie pro dnešní den, kdy opravdu dáte vše do kupy tak, jak to má být. Také by to ovšem mohla být osoba, autorita, možná členka vaší rodiny s kterou budete mít dnes co do činění.

Pravděpodobně to byla vaše energie a to jak u krále, tak i královny. Jde vám to tento měsíc velice dobře a jste úspěšní. Opět se vám ukazuje karta Mád pro dnešní den, tedy onen skvělý kouzelník, který ovládá všechny živly.

Již nyní vidím milí Býci, že váš květen bude v některé oblasti opravdu úspěšný. Dnes vám vychází opět karta Deset mincí, což je hojnost a dostatek v mnoha podobách.