Rak

karty dne

Denní inspirace pro Raky

Dnes máte Raci pěknou kartu. Je to hojnost, dostatek, možná dar a zisk. Karta Deset mincí je opravdu symbolem hojnosti, ačkoliv se nemusí vždy hned jednat o finance. Ta hojnost k vám dnes může proudit v mnoha podobách.

Rytíř mečů, který k vám přijíždí pro dnešní den je jako pohroma. Může znamenat převrat, hádku, ostrou výměnu názorů a další možné podoby. Je rychlý a většinou zasáhne náhle. Možná se Raci podívejte na vaše předpovědi na daná témata jako je láska, vztahy, práce. Tam nejspíš zjistíte ve které oblasti vám to bude takto haprovat.

Karta Síla vyjadřuje to, že si uvědomujete svou moc, vnitřní sílu a schopnost vést svůj život. Nebudete přece něčí loutka a to ať už osoby, osob, nebo systému. Pokud ještě nevíte o své moci a zatím se ohýbáte pod tíhou nějakých obtíží, tak pro vás chce Tarot kartou Síla zdůraznit, že to vy máte vše ve vlastních rukou.

Na dnešní den máte kartu zdržení. Je to jakási stagnace, přestávka, výpadek. Pro někoho může znamenat zdravotní potíže, jiný bude muset vyčkat ještě nějaký čas na své příležitosti. Trochu mi to přijde, jako když některým Rakům vstoupí do cesty např. chřipka, ale tato karta může též upozorňovat na to, že je třeba dát si trochu klidu, odpočinout si a nabrat sílu a inspiraci.

 Možná toho máte milí Raci na počátku máje právě dost. Karta Devět žezel může znamenat, že jste se nechali ovlivnit situací a máte pocit, že je třeba si vydechnout. Někteří si to celé mohou dělat sami horší, než to ve skutečnosti je. Není ale dobré jakkoli se bránit. Využijte volný den, relaxujte a připravujte plány pro dny příští. Vždyť to znáte, kolo se točí a jednou jsme nahoře, jindy dole.

Dnes máte kartu dvorní a to Královnu mečů. Je to obratná komunikátorka, která se vyzná, má bystrý intelekt a umí vyjednávat. Je možné, že to je právě vaše energie pro dnešní den, kdy opravdu dáte vše do kupy tak, jak to má být. Také by to ovšem mohla být osoba, autorita, možná členka vaší rodiny s kterou budete mít dnes co do činění.

Karta Královna žezel je energie úspěšného pracovníka, podnikatele, vedoucího. Pro začátek května bych tedy řekla, že se vám celkem daří. Pokud vás zajímají jiné oblasti a konkrétně, podívejte se do sekcí práce, finance atd. Pro dnešek zde máte znamení této karty a to je myslím vaše energie, energie schopné osoby, která krásně úročí nabízené možnosti.

Na dnešní den máte dvorní a celkem příjemnou kartu. Pokud je to vaše energie, budete úspěšní v záležitostech finančních, můžete nadále slibně pracovat na svých projektech, které se do budoucna jeví jako slibné. Někteří Raci také mohou mít co do činění s osobou buď starší, nebo s nějakou autoritou. Ovšem kontakt by měl být spíše přátelský zdá se a vám nápomocný. Tato osoba je vlivná a dobře situovaná. Samozřejmě je možné, že některým Rakům bude chtít spíše tato osoba zavařit a v tom případě pozor na ni.

Vy jste si to asi s Králem mincí včera dobře vyjednali, protože na dnešek vám přišla krásná karta. Musíte si to náležitě užít.  Devět pohárů, to je emocionálně hodně vysoko. Je vám fajn, cítíte se dobře a u srdíčka vás hřeje. A pokud nic z toho se vás netýká, karta může mluvit také o lenošení. Třeba je čas si trochu zalelkovat a radovat se z toho, co máte už nyní. Možná, že někteří Raci uplatnili sami včera energii schopného Krále mincí a dnes tedy mohou sodpočívat a vychutnávat svůj úspěch.

Dnes vás pomyslná loďka odváží k jiným břehům. Možná nějakým neznámým, ale možná se také může něco pokazit. Nemusí to být hned skutečné, třeba se jenom budete obávat, aby jste nepřišli o to, co jste získali. Někteří Raci se dnes prostě jen vydají objevovat nové věci a to je jistě dobrá zpráva. Každopádně tato karta představuje určitou změnu. Jenom zatím nevíme v jaké podobě k Rakům přijde.

Nelekejte se dnešní Devítky mečové. Ano, znamená obavy, strach a noční můry, ale tyto záležitosti jsou většinou jen v naší hlavě, než by byly opravdu skutečné. Možná jste něco získali a nyní máte obavu, že o to zase přijdete. Ano, bohužel možné to je. Ale když něco odchází, vzniká prostor pro to nové. 

Dnes máte všechny předpoklady k tomu, abyste řešili své záležitosti úspěšně. Máte energii a schopnost ovládnout živly tak jako Mág a kouzelník. Pokračujte tedy v následování své inspirace, výsledky se dostaví.
Pro jiné Raky tato karta může znamenat osobu, která se objevila v jejich životě, ale je docela možné, že to není někdo nový. Může to být kdokoliv, kdo se k „vám přidal“ a bude vám nápomocen. Myslím, že jeho energie je pro vás přínosná a tak se ho držte.

Bohužel pravděpodobně k nějakým ztrátám došlo, ačkoliv dle karty Devět mečů, kterou jste Raci zde měli bych si troufla říct, že ty ztráty jsou spíše ve vaší hlavě. Vy sami se spíš domníváte, že jste o něco přišli, nebo že vám něco schází. ale je docela možné, že Vesmír to myslí úplně jinak.

Ahoj Raci. Vidím, že vy se nějak stále držíte svého přesvědčení. Nechcete připustit jiný pohled, názor, řešení. Je také docela možné, že karta vyjadřuje pro některé upozornění, abyste dnes hlídali své finance a prostě a jednoduše neutráceli jako zběsilí.

Tak nejspíš jste to ustáli milí Raci. Pokud vám dělala problémy nějaká záležitost s financemi, jako Královna mincí, kterou máte pro dnešní den, jste vše vyřešili a nebezpečí zažehnali. To je samozřejmě jedna možná poloha výkladu. Zkuste nahlédnout do sekcí vztahy, práce, abyste viděli, ke které oblasti se toto vztahuje. Pro některé Raky totiž karta dvorní může představovat osobu, autoritu, rádce či něco, co jim v pravé chvíli buď pomůže, nebo také ne.

Kalichová dvojka
Kalichová dvojka

Pro dnešek vám padla karta Dvojka pohárů a to je úspěšné spojení. Znamená dva, kteří k sobě nalezli cestu a patří k sobě. Pro některé to může být skutečně spojení s osobou, ale pro ostatní též nalezení vhodného postoje, názoru, směru, společníka, partnera apod.

Dnes vám přichází další královská karta. Pokud je to vaše energie, budete úspěšní v záležitostech finančních, můžete nadále slibně pracovat na svých projektech, které se do budoucna jeví jako slibné. Někteří Berani také mohou mít co do činění s osobou buď starší, nebo s nějakou autoritou. Ovšem kontakt by měl být spíše přátelský zdá se a vám nápomocný. Tato osoba je vlivná a dobře situovaná. Samozřejmě je možné, že některým Beranům bude chtít spíše tato osoba zavařit a v tom případě pozor na ni.

Kalichová čtyřka

Možná vás dnes přepadla nějaká nechuť k čemukoliv. Karta pro dnešní den představuje určitou rozmrzelost. Věřím, že to ale bude jistě stav přechodný a vše se zase vrátí do normálních kolejí.

Dnešní karta představuje tak trochu boj a konkurenci. Nemusí to ale být něco na život a na smrt. Pětka je sice určitá krize, ale můžete třeba jenom soutěžit s druhými o cosi, nebo se ucházet o pracovní místo a snažit se zaujmout zaměstnavatele. Je to spíš takové jakoby „sportovní klání“, které vás ve výsledku může i bavit.

Královna mincí je schopná a velkorysá osoba. Miluje luxus a dokáže si jej zajistit. Velmi pečuje o svůj zevnějšek a také své zdraví. Možná berte tuto kartu pro dnešek jako radu, že máte dělat přesně totéž, co ona.

Zdá se Raci, že něco hodnotného v květnu budujete. Mohou to být vztahy, kariéra, finanční zajištění apod. Rytíř mincí vám v tom dnes pomáhá. To, že jej zde máte znamená, že se „něco děje“. Něco  postupuje a vy budujete hodnotu, která bude mít význam i z dlouhodobého hlediska.

Další rytíř pro dnešní den rovněž zvěstuje akci a že se něco ve vašem životě vytváří, posouvá, mění atd. Tento rytíř je ale více energický a jedná rychle. Patří k ohnivému živlu a může vás přemístit, že se ani nenadějete.

Dvojka mincí je jako balanc. Určitá nevyhraněnost a nejasnost. Pro některé může znamenat ovšem i risk. Něco vás napadlo a i když netušíte, jak to celé dopadne, jdete do toho. Pro některé Raky je tento vzkaz spíše z oblasti financí a proto by si měli udělat trochu pořádek a mít pro dnešek přehled o tom, kam tečou jejich finance.

Kalichová čtyřka

Dnes jste trochu rozmrzelí a máte pocit, že je všeho dost. Nejspíš to ale bude jen váš pocit, kterému něco předcházelo. Třeba únava. Na kartě Čtyři poháry je však jeden, který se vám nabízí. Ano ty tři už máte prozkoumané a nejevíte o ně již zájem. Ale co ten čtvrtý? Co asi skrývá?

Eso mečů
Eso mečů

Eso mečů je jako výzva. Něco je třeba řešit. Možná se to týká komunikace. Není třeba, abyste se ozvali? Máte k něčemu co říct, ale zatím si to necháváte pro sebe?

Karta Poslední soud oznamuje novou fázi, nebo kapitolu. Zároveň může upozorňovat, že se cosi uzavírá a je vše připraveno pro započetí nového. Pro každého to tedy v běžném životě může znamenat cokoliv. Od podstatných změn na úrovni mentální, tak může dojít k nějaké změně fyzicky, kdy např. měníme místo, prostředí, práci, přátele apod.

Možná se k vám ve vašem počínání dnes někdo připojí. Může to být pomocník, pracovní partner, kolega apod. Pro některé Beránky ale může dnešní den přinést též návrh láskyplný. Jinými slovy, dnes může přijít láska. Možná potkáte osobu na kterou již delší dobu čekáte. No a pokud ne, tak to bude překvapení. Rytíř pohárů přichází s návrhy, které obvykle znamenají mír, smír, pozvání k příjemně prožitému dni atd.

Na dnešek mám pro vás kartu Deset žezel a to je přetížení a břemeno. Co je vaším břemenem a kde dáváte víc než dostáváte zpět? Nebo jste si naložili příliš? Přemýšleli jste, že byste část svých úkolů přenechali někomu jinému? A vůbec! Nemusíte přece dělat věci jenom proto, že to od vás druzí očekávají!

Karta Síla vyjadřuje to, že si uvědomujete svou moc, vnitřní sílu a schopnost vést svůj život. Nebudete přece něčí loutka a to ať už osoby, osob, nebo systému. Pokud ještě nevíte o své moci, tak pro vás chce Tarot kartou Síla zdůraznit, že to vy máte vše ve vlastních rukou. Dnes tedy nejspíš bude třeba tuto svou „moc“ aktivovat a využít v plné míře.

Nejspíš k vám směřovalo cosi, co dnes velice uvítáte. Možná to pro některé budou dokonce splněná přání. Karta Devět mincí o takové energii vypovídá. Jsou to zkrátka náhlé radostné události a dnešní den bude jistě pro vás něčím skvělý.

Měsíc květen uzavíráte krásnou kartou z Velké arkány. Je to Mírnost a já jí říkám anděl s křídly, který slétl na zem k nám, aby nám pomohl vyléčit situace, tělo, duši, aby nastolil harmonii, klid a mír.

Share this: