karty dne

Denní inspirace pro Váhy

Některé Váhy si mohou říct, že se jim daří. Na co sáhnou jim jde od ruky. Mají k tomu všechny předpoklady symbolizované zde kartou Mág. Pokračujte tedy v následování své inspirace, výsledky se dostaví.
Pro jiné Váhy tato karta může znamenat osobu, která se objevila v jejich životě, ale je docela možné, že to není někdo nový. Může to být kdokoliv, kdo se k „vám přidal“ a bude vám nápomocen. Myslím, že jeho energie je pro vás přínosná a tak se ho držte.

Osm mincí pro dnešní den je jako karta učně a tovaryše. Něco nového budete poznávat, něco se učit. Může to být opravdu z jakékoli oblasti. Tato karta hovoří o dlouhodobějším procesu, kdy si osvojujeme nové poznatky, nebo dovednosti a to celé vede k získání nějaké hodnoty. Je samozřejmé, že při tomto procesu bude třeba mnoho trpělivosti.

Kalichová dvojka
Kalichová dvojka

Možná to nové ze včerejšího dne a to, čemu se máte učit, je mezilidský vztah. Nejspíš se vám to ale daří, jelikož na dnešek máte kartu Dvojka pohárů. Znamená dva, kteří k sobě nalezli cestu a patří k sobě. Pro některé to může být skutečně spojení s osobou, ale pro ostatní též nalezení vhodného postoje, názoru, směru, společníka, partnera apod. 

Karta Spravedlnost přináší rozhřešení. Možná se právě vám dostane té spravedlnosti, nebo se situace vrátí do normálu. Je třeba mít misky vah v rovnováze, takže zapátrejte v paměti, co je třeba udělat. Je to karta, které se také říká „jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá“, takže se zamyslete co činíte a možná vám to něco napoví.

Královna mincí je vznešená osoba, která miluje luxus. Dokáže být ale také velmi velkorysá. Je to rozená panovnice, která se vyzná v záležitostech finančních. Možná to bude dnes vaše energie. Třeba si koupíte nějaký pěkný kousek. Jen tak, pro radost. Pokud ne, můžete mít co do činění s osobou těchto kvalit. Třeba to bude nějaká autorita. Ale nebojte, tato královna není tak bojovně naladěná jako např. ta mečová.

Kalichová čtyřka

Dnes vás si něco rozladí. Nebude to nejspíš nic vážného, ale z karty Čtyři poháry čiší rozmrzelost. Možná jste to s tím nakupováním včera přehnali a teď vás rozčiluje stav vaší peněženky. Ale z toho si nic nedělejte. Peníze musí proudit. Je to jenom energie.

Dnes vás asi něco napadlo. Nějaký prvotní náčrt. Z jaké oblasti to nevím, ale Dvojka holí věstí, že se něco rýsuje. Jestli to cítíte jako šanci a opravdu dobrý nápad, tak to uskutečněte. Může to být cokoliv. Někomu zavolat, někam jet, něco dělat atd.

Dnes věřím, že jste poslechli volání duše a něco dobrého jste vykonali.  Pro dnešní den máte krásnou kartu, která hovoří o úspěchu a završení. Pravděpodobně jste nyní začali pracovat na jakési věci, kterou jste zdárně dokončili. Dnes si tedy odpočiňte a vychutnejte si váš úspěch.

Pro dnešek mám kartu Čtyřku pentaklů. Možná to pro některé může znamenat, že mají velké možnosti, které ale nevidí. Pro ostatní by mohl platit výklad takový, že se příliš na něco upínají. Tato karta mluví o lpění a strachu, že budeme o něco ochuzeni. Na druhou stranu a jelikož je tato karta denní, může být i radou. Nerozhazujete, neutrácejte a držte zatím své úspory pod pokličkou.

Možná se k vám ve vašem počínání dnes někdo připojí. Může to být pomocník, pracovní partner, kolega apod. Pro některé Beránky ale může dnešní den přinést též návrh láskyplný. Jinými slovy, dnes může přijít láska. Možná potkáte osobu na kterou již delší dobu čekáte. No a pokud ne, tak to bude překvapení. Rytíř pohárů přichází s návrhy, které obvykle znamenají mír, smír, pozvání k příjemně prožitému dni atd.

Tak to je příliš mnoho rytířů. Dnes k vám přijíždí ten mečový. Není už tak láskyplný a mírný, jako ten pohárový. Ale to nevadí. Možná je to vaše energie. Tento rytíř je prudký a rychlý. Může zatočit s někým, nebo něčím lusknutím prstu. Má ostrý jazyk a bystrý intelekt. Nemusíte tedy hned někoho mlátit. Stačí jedna dobře mířená věta a je to. Jenom pozor, aby to nakonec nebyla osoba se kterou se dnes potkáte.

Pravděpodobně ten včerejší rytíř nadělal nějakou paseku.  Karta Pět pohárů hovoří o zklamání, nebo také o tom, že jsme něco způsobili a nyní toho litujeme. Ale nebojte. Dva poháry z pěti za vámi ještě stojí, takže není vše ztraceno.

Vidím, že se ale nakonec u vás vše v dobré obrátí. Máte pro dnešek překrásnou kartu z Velké arkány a tou je Hvězda. Je to naděje, je to světlo, které vám září nad hlavou. Jste pod šťastnou hvězdou. Alespoň pro dnešní den.

Nevím, jestli toto se projeví ve vztazích či jiné oblasti, ale zde karta odchodu a to dokonce s těžkým srdcem představuje takové „odcházecí energie“. Takový smutný odchod. Řekla bych ale, že není vynucený někým, ale spíš osoba, která odchází, něco opouští, jelikož  se tak sama po zralé úvaze rozhodla. Je také možné, že od vás odejde cosi a ne hned někdo, nebo vy sami odněkud.

Tak ale to je krása. Možná jste tím odchodem, nebo odklonem od něčeho velmi získali. Na dnešní den máte kartu Deset mincí a to je opravdu hojnost a velký zisk. Nemusí se ale hned jednat o peníze. Ta hojnost k vám přichází možná i v mnoha jiných podobách.

Přichází nějaká krize. Dejte si dnes pozor na podvodné jednání a sami jednejte pouze v souladu se svým svědomím. Možná na vás někdo šije boudu. V běžném životě to může být cokoliv. Zrada od druhé osoby, nevýhodné svazky, půjčky a všechno možné, co by vás vzápětí mohlo velmi mrzet.

 Na dnešek mám pro vás kartu Deset žezel a to je přetížení a břemeno. Co je vaším břemenem a kde dáváte víc než dostáváte zpět? Nebo jste si naložili příliš? Přemýšleli jste, že byste část svých úkolů přenechali někomu jinému? A vůbec! Nemusíte přece dělat věci jenom proto, že to od vás druzí očekávají!

Zřejmě vám v zaměstnání či kariéře a podnikání bylo včera naloženo příliš. Na dnešní den máte krásnou kartu, jejíž energie vypovídá o velké rodinné pohodě. Proto si myslím, že ty včerejší energie nesouvisí s vašimi vztahy. Tato karta vyjadřuje energii štěstí a radosti, domácí pohody, úspěchu a poklidu. Tak si to dnes užívejte a vychutnávejte jak jen to půjde,

Možná se k vám ve vašem počínání dnes někdo připojí. Může to být pomocník, pracovní partner, kolega apod. Pro některé Váhy ale může dnešní den přinést též návrh láskyplný. Jinými slovy, dnes může přijít láska. Možná potkáte osobu na kterou již delší dobu čekáte. No a pokud ne, tak to bude překvapení. Rytíř pohárů přichází s návrhy, které obvykle znamenají mír, smír, pozvání k příjemně prožitému dni atd.

 Karta pro dnešní den znamená, že vás potká nějaká náhlá radostná událost. Je to též jako splněné přání a trefa do černého.

Kalichová královna

Dnes vidím, že nyní prožíváte příjemné období. Tato karta nese energie pohody, lásky a míru. Buď se tak dnes projevíte vy sami, anebo se setkáte s osobou, která bude skoro jako vaše druhé já. 

Kalichová čtyřka

Dnes jste trochu rozmrzelí a máte pocit, že je všeho dost. Nejspíš to ale bude jen váš pocit, kterému něco předcházelo. Třeba únava. Na kartě Čtyři poháry je však jeden, který se vám nabízí. Ano ty tři už máte prozkoumané a nejevíte o ně již zájem. Ale co ten čtvrtý? Co asi skrývá?

Tak dnes něco udělejte. Zkuste cosi vykomunikovat, anebo je zřejmě třeba se rozhodnout. Vymyslete nějaký plán, ať se pohnete z místa.

Tak a vy dnes nevíte. Snažíte se vyřešit svou záležitost pouze intelektem. Přemýšlíte, hlava se vám vaří, ale stále nenacházíte to správné řešení. Co kdybyste ten rozum, tu mysl na chvíli odpojili a zkusili vidět srdcem. Zapojte intuici protože takhle budete stále přešlapovat na místě. O tomto konfliktu vypovídá karta Dva meče.

Musíte se již rozhodnout. Před vámi je skutečně křižovatka. Ať už skutečná, nebo nějaká pomyslná. Máte více řešení, ale zatím jste se nedobrali k tomu správnému.

Je vidět, že jste se dnes pohroužili do sebe a snažíte se najít správný směr. To je dobře. Poustevník má nejenom velkou vnitřní moudrost, ale také si dokáže svou lucerničkou posvítit na správnou cestu. Někdy nás může tato karta také upozornit na samotu, potřebu nebo hrozbu samoty a také na to, že krása je uvnitř a my bychom ji měli nechat zazářit.

Dnešní karta Čtyři pentakly pro některé může být rada, aby se příliš nedrželi při zemi. Postava na kartě si rovněž drží své mince a ty mohou představovat nejen peníze a materiálno, ale také přesvědčení, názory, způsoby jednání a celkové bytí. Rovněž na city můžeme být skoupí a vůči ostatním málo otevření. Zkuste si tedy trochu rozjímat nad touto kartou a třeba se vám nějaké další podněty vybaví. 

Zdá se, že něco hodnotného nyní budujete. Mohou to být vztahy, kariéra, finanční zajištění apod. Rytíř mincí vám v tom dnes pomáhá. To, že jej zde máte znamená, že se „něco děje“. Něco  postupuje a vy budujete hodnotu, která bude mít význam i z dlouhodobého hlediska.

Možná vás zatím cosi omezuje. Není nejspíš vhodný čas. Zkuste se zamyslet, jestli je omezení zvnějšku, nebo vy sami si vytváříte omezující situace.

Pravděpodobně vás něco poutá. Jste v područí a něco vám vládne. Může to být pocit, vaše přesvědčení, které je s největší pravděpodobností nezdravé a nebo se opravdu fyzicky nacházíte v situaci, kterou pocťujete nepříznivě.

Dnešní karta představuje tak trochu boj a konkurenci. Nemusí to ale být něco na život a na smrt. Pětka je sice určitá krize, ale můžete třeba jenom soutěžit s druhými o cosi, nebo se ucházet o pracovní místo a snažit se zaujmout zaměstnavatele. Je to spíš takové jakoby „sportovní klání“, které vás ve výsledku může i bavit. Možná bojujete sami se sebou, protože se z omezení toužíte vymanit.