fbpx

karty dne

Denní inspirace pro Střelce

Možná dnes z něčeho vybíráte. Ano, opravdu máte dnes více možností, ale pozor na iluzi a sebeklam. Možná tato karta souvisí s nějakým upozorněním, tedy s varováním, abyste se rozhodovali opatrně a vše si dobře promysleli. Lákadla jsou velká a tak opravdu rozmýšlejte, ať nelitujete.

Zřejmě jste včera vybrali dobře, aniž byste podlehli nějaké iluzi. Rytíř mincí přináší nějakou hodnotu do budoucna. Nebude to třeba hned zítra, ale v průběhu času zjistíte, že jste se dobře rozhodli.

Páže holí přináší příležitosti a možnosti. Krásně vám ty karty navazují, protože vy jste se určitě nějaké dnes chopili. Nejspíše se bude jednat o něco hmatatelného a pravděpodobně v oblasti práce a kariéry. Může to být také začátek realizace nějakého vašeho slibného projektu.

Ačkoliv se vám něco podařilo, zdá se, že v jiné oblasti budou ztráty. Karta Pět mincí o tom jednoznačně vypovídá. Jestli se bude jednat o vztahy, nebo něco zcela jiného se můžete podívat v sekcích vztahy, finance nebo kariéra. Každopádně tato pětka představuje buď ztrátu skutečnou, nebo pocit, že nám něco chybí.

Zřejmě máte v těchto dnech nějakou krizi. Pětky jsou všeobecně krizové v Tarotu a vy máte dnes bohužel další, a to Pětku mečů. Je to karta, která znamená nějakou faleš, neupřímné jednání, prohru, lest a intriky. Záleží jestli takto jedná někdo s vámi, anebo jste to vy, kdo se projevuje ve jménu této energie.

Nejspíš se vaše krize financí netýkají, protože dnes máte kartu hojnosti. Deset mincí je hodnota, poklad. Nemusí se ale vždy jednat jen o to hmatatelné. Hojnost představovaná desítkou k vám může přijít v jakékoli podobě.

Pro dnešek máte krásnou kartu. Možná ta hojnost ze včerejšího dne byla znamením lásky, která k vám přichází. Dnes se možná někdo objeví a nebo zažijete krásný den a nebo krásný večer a noc.

Tak to bylo včera zřejmě nějaké požehnání. Pravděpodobně jste dostali „dar“. Karta Velekněz, kterou máte pro dnešní den o tom vypovídá. Zároveň to znamená, že jste pod ochranou. Tato karta totiž náleží k ochranným v Tarotu a proto by měl být květen pro vás bez nějakých větších negativních výkyvů.

Tak milí Střelci. Bez větších výkyvů to možná bude, ale nudit se rozhodně nebudete. Pro dnešní den máte kartu Devět holí. To je taková přestávka na vaší pouti. Jako když se zastavíte, abyste načerpali sílu a promysleli si své další kroky. Možná vás dnes někdo něčím překvapí a vy budete mít na nějakou dobu pocit, že to už vám přerůstá přes hlavu. V klidu si vydechněte a uvidíte, jak se bude situace vyvíjet dál. 

Zřejmě ten podnět ze včerejšího dne byl nějaký větší, protože dneškem započnete novou kapitolu. Možná něco ukončíte, začnete myslet jinak, nebo něco významně změníte. Karta poslední soud o tomto vypovídá.

Je vidět, že vám karty krásně navazují. Včera jste se rozhodli a nebo byli nuceni začít novou kapitolu, a nebo jste něco vzkřísili a nyní máte kartu Osm pohárů, která hovoří o změně a odchodu. Můžete něco opustit fyzicky, ale také se to může projevit jako odklon ve vaší mysli. Něco již není funkční a neplní svůj účel. Vydáváte se jiným směrem s tím, že i když vám momentálně není nejlépe na duši, to nové a příští bude jistě lepší.

Tak to je moc zajímavá karta. Je to Velekněžka a mluví o vaší vysoce rozvinuté intuici. Je to zralá žena, vyspělá bytost, která je schopna vytvořit plnohodnotný vztah. Také může tato karta znamenat, že byste právě nyní měli věnovat pozornost přání vaší duše a vašeho srdce. Zároveň je tato karta ochranná (již druhá tento měsíc pro vás) tedy zůstane nezraněn, kdo má ve výkladu Velekněžku. Vše je tedy na dobré cestě.

Ty ochranné karty jsou skutečně znát, protože jak dnes pocítíte, máte kolem sebe lidi i ty správné energie, které jsou vám nápomocné. Karta Šest mincí o takové pomoci hovoří. Možná byste ale měli i vy sami přispět k tomu, aby byly váhy vyrovnané. Tak zapřemýšlejte, co byste pro to mohli udělat.

Tady něco definitivně končí. Nějaký problém, záležitost, vztah … Těžko říct, záleží jaké máte karty na konkrétní oblasti. Je také docela možné, že karta Deset mečů představuje to, jak se cítíte. Třeba vás skolila chřipka, nebo velká nechuť. Může to opravdu znamenat cokoliv, co je náhle ukončeno a co vás možná udolalo. 

Karta Vůz z Velké arkány, je nějaká změna. Vypovídá o pohybu a  akci. Je to celkem rychlý přesun nebo posun kamsi. Většinou to není tak, že bychom byli nějaké loutky, které se hýbou vlivem okolností, ale Vůz pro mě přestavuje akci, ktero započneme my sami. My jsme iniciátory v tomto případě. Jinak pro vás toto může znamenat též cestu apod. Samozřejmě jako vždy v Tarotu se energie karty může projevit nejen na fyzické úrovni, ale také na té mentální. To vše se tedy může projevit pouze ve vaší mysli.

Král mincí může představovat osobu, dobře postavenou, někoho, kdo je zajištěný a velkorysý. Také je možné, že se tato karta pro dnešní den projeví ve vaší vlastní energii. Vy budete takto vystupovat. Můžete být tedy skoro jako „na trůnu“, v dobrém postavení a zajištěni.

Eso pentaklů je šance získat něco cenného. V běžném životě to může být dar, více financí, slibný projekt, který přinese hojnost a ve zkratce to, co jste vymysleli a nyní si za tím jdete, je opravdu nejspíš to pravé pro vás. Takže pokračujte, tvořte, myslete.

Dnes je třeba si něco uhájit.  Něco vytváříte, na něčem pracujete a někdo, nebo něco vám hází klacky pod nohy. Karta ale neříká, že je vše ztraceno, ale mluví o nějakých potížích a překážkách. No ale překážky jsou přece výzvy, které s elánem jdeme řešit a pokud to nepůjde, tak je jednoduše obejdeme. Karta Sedm holí má ale jednu dobrou stránku. Sice si budete muset cosi obhájit, ale jste ve výhodné pozici, takže máte velké šance uspět.

Něco končí. Pravděpodobně něco významnějšího. Objevila se karta Smrt z Velké arkány a říká, že cosi spěje ke svému konci. Jestli vás to těší zatím nevím, ale každopádně se vyčistí vzduch a objeví se prostor pro nové věci.

Zřejmě ta včerejší Smrt měla důležitý význam a co je ještě lepší, pro vás velice vhodný dopad. Na dnešek máte kartu Svět. Je to opět Velká arkána a znamená završení. Dospěli jste do cíle. Do bodu, který je pro vás nejlepší. Vesmír vás chtěl mít právě na tomto místě, kam patříte.

Možná se k vám ve vašem počínání dnes někdo připojí. Může to být pomocník, pracovní partner, kolega apod. Pro některé Střelce ale může dnešní den přinést též návrh láskyplný. Jinými slovy, dnes může přijít láska. Možná potkáte osobu na kterou již delší dobu čekáte. No a pokud ne, tak to bude překvapení. Rytíř pohárů přichází s návrhy, které obvykle znamenají mír, smír, pozvání k příjemně prožitému dni atd.

Pro dnešní den vám mohu dát ale spoustu naděje. Situace by se měla uklidnit v nejbližší době. Loďka na této kartě vás odváží ke klidným břehům.

Dnes máte Střelci pěknou kartu. Je to hojnost, dostatek, možná dar a zisk. Karta Deset mincí je opravdu symbolem hojnosti, ačkoliv se nemusí vždy hned jednat o finance. Ta hojnost k vám dnes může proudit v mnoha podobách.

Něco se vám povedlo, něco vyšlo. Dnes budete slavit a sklízet plody svého úsilí.

Dnes máte kartu dvorní a to Královnu mečů. Je to obratná komunikátorka, která se vyzná, má bystrý intelekt a umí vyjednávat. Je možné, že to je právě vaše energie pro dnešní den, kdy opravdu dáte vše do kupy tak, jak to má být. Také by to ovšem mohla být osoba, autorita, možná členka vaší rodiny s kterou budete mít dnes co do činění.

Nejspíš jste včera mohli mít rodinnou pohodu, ale dnes do toho něco vstoupí. Může to být hádka, výměna názorů, nebo něco z vnějšku, co zasáhne a zkazí na chvíli vaše vztahy. Věřím, že to ale nebude nic vážného a vy to brzy a bravurně vyřešíte.

Tak to je moc zajímavá karta. Je to Velekněžka a mluví o vaší vysoce rozvinuté intuici. Je to zralá žena, vyspělá bytost, která je schopna vytvořit plnohodnotný vztah. Také může tato karta znamenat, že byste právě nyní měli věnovat pozornost přání vaší duše a vašeho srdce. Zároveň je tato karta ochranná, tedy zůstane nezraněn, kdo má ve výkladu Velekněžku. Vše je tedy na dobré cestě.

Asi jste to včera s něčím trochu přehnali a dnes se cítíte úplně zmoženi. To v tom lepším případě. Pokud ne, něco se přihodilo, možná nějaká nová skutečnost a vy se pod tíhou těchto poznatků trochu lámete. Bohužel není vždy posvícení a je docela možné, že se něco pokazilo.

Začíná vám nová fáze. Karta Poslední soud je energie nových kapitol. Možná jste něco uzavřeli, něco vyřešili. Je ale možné, že také ne a uvidíme, jak budete pokračovat v červnu. V každém případě to bude jiné, než doposud.

Dejte si pozor na falešníky a nevhodné nabídky. Všechno si dobře promyslete. Pokud jdete do nějaké akce, bude lepší vyjednávat, nebo zvolit diplomatické řešení. Útok a agrese určitě nebude pro dnešek to pravé.

Na dnešní den máte kartu z Velké arkány a tou je Císařovna. Na prvního máje máte krásnou kartu Císařovna. Je to hojnost a úspěch nejčastěji v kruhu rodinném. Dnes můžete zažívat opravdu příjemné chvíle, věnovat se právě svým blízkým a vychutnávat pohodu, která mezi vámi vládne. Avšak záleží též na kartě, která padne zítra. Pokud by byla negativní, mohlo by to poukazovat na to, že vám tuto pohodu něco naruší. Ale nechci vám kazit radost, dnes je zde Císařovna, tak si to užívejte.