Energie Lenormand 18.3.2020

Koronavirus – slovo a téma, které nyní slyšíme a řešíme téměř všichni. Pravda, pokud se budeme vyhýbat médiím, můžeme mít pocit, že se celkem nic neděje. Pokud nás tedy zprávy, které na nás v poslední době útočí ze všech stran stresují, je možnost nečíst, nesledovat TV a nevnímat co se globálně děje.

Myslím, že takhle by to ale nebylo úplně dobré. Mít jakýsi přehled nám určitě prospěje a držet se vyhlášených nařízení je rozumné a hlavně povinné. Je dobré si při tom všem ale zachovat zdravý rozum a nedovolit, aby nás pohltil strach a  panika. V těchto dnech je právě pozitivní ladění velmi důležité, ale pokud nevěříte na sílu kolektivní vizualizace příznivé reality, tak vám toto ladění alespoň může pomoci strach překonat.

Také já jsem vzala balíček karet, abych se podívala na současné energie v době koronaviru. Zvolila jsem ke klasickému ještě karty Lenormand, které občas „volám“ na pomoc, když se mi zdá problém obzvlášť zapeklitý. Takže co říkají karty?

Lenormand 18. 3.

Hlavním tématem z 18.3.2020 je jakási naše naivita, harmonie, poklid (třeba i zdánlivý), prostě stav, kdy je mír a vše běží jakoby v zaběhnutých kolejích. Tento stav je dotčen a narušen. Ještě není všemu konec a můžeme očekávat další nepříznivé zprávy.  V úvahu přicházejí možnosti, jako jsou ztráty ve všech podobách, tedy i na zdraví a životech, dále finanční problémy a nepříznivá omezení.

Ačkoliv se to vše zdá nepříznivé, nejen Tarot, ale též karty Lenormand mají na druhou stranu potěšující a nadějná poselství. Vidím menší okruh a stav, který netrvá věčně. Nebude tedy zasažen úplně každý a tato epidemie se podaří okleštit a zabrzdit. Většina lidí si projde nepříjemným obdobím, který zasáhne do každodenního života. Viselec je v nepohodlné poloze. Všechno je jakoby na hlavu postavené. Možná si musí projít tímto obdobím a obětovat cosi ve jménu něčeho lepšího.

Na konci výkladu je ale krásné eso. Je to pohár, který přináší nové možnosti. Stačí se jich jenom chopit. V tomto případě pohárové Eso představuje sjednocení lidí, kolektivního ducha a naději. Jako bychom všichni měli přispět k vyčištění planety od epidemie tak, jak nám káže srdce a duše. Eso pohárů je nová šance a boží požehnání. Někdo tedy šije roušky, jiný bere odpovědně svou karanténu, další medituje a ostatní se např. snaží svým projevem posilovat víru ostatních. Šestka mečová vypovídá o přechodu. Někam, kde už nebude „rozbouřená“ voda, ale najdeme zde klid a mír. Ve všedním životě to znamená uklidnění situace a odklon od potíží.