10. – 16. 4. 2017

Zdá se, že nám mají dva archandělé stále co říci, jelikož tak jako minulý týden i nyní přichází opět Michael a Gabriel. Pro spoustu lidí je důležitou prioritou v životě osobní spokojenost, zdraví a pohoda, ale zejména jedna věc, po které touží snad úplně každý a tou je

Svoboda

Kdy by nechtěl žít svůj život svobodně, aniž by se musel řídit  podle toho, kdy mu bude dovoleno dělat to, co má rád.

Většina lidí se celý týden věnuje něčemu a někomu jinému, než by si ve skutečnosti přáli.  Hemží se po ulicích a tramvajích, honí se za výdělkem, snaží se být včas tam , kde být musí, ale nechtějí a potom těch svých osm či více hodin pouze přežívá. Někteří jsou dokonce tak otrávení, že kdykoliv se podívají na hodiny, tak doslova tlačí čas očima dopředu a těší se na své volno, které jim bude dopřáno.

To volno je ale pouze na příděl a v době, kdy to někdo druhý rozhodne a dovolí. Potom ta většina pracujících na chvilku vypne a během těch pár dnů přiděleného volna se snaží zapomenout na svůj běžný a každodenní život, který ale ve skutečnosti tak nesnáší, protože je dost lidí, které tento způsob bytí doslova ubíjí a okrádá o radost.

Co ale s tím?

Je mnoho lidí, kteří se nemůžou ze dne na den na vše vykašlat a jít za svou svobodou. To opravdu nejde, protože potom bychom se uvedli do ještě většího emočního chaosu.

My se musíme naučit neoddělovat ten čas nutný pro práci, nebo činnosti, které až tak nemusíme od chvílí volna a klidu, které tak milujeme.

 

Musíme se pokusit cítit se na stejné vlně pořád. Ať už jsme někde, kde to nesnášíme, nebo na místě, kde jsme tolik rádi. Celé to musíme takto skloubit dohromady. Je třeba změnit úhel pohledu.

Já samozřejmě mám také svou práci, která je sice velice rozmanitá,  práce s lidmi, hodně o emocích a mám velikou možnost druhým pomáhat. Jenomže i mě to někdy ubíjí a v takových chvílích vidím jen to negativní Cítím se potom vyčerpaná  a chtěla bych být někde úplně jinde a s někým jiným.

Jednou jsem právě takto negativně naladěná do té práce přišla a jak tak jdu dlouhou chodbou, najednou jsem si všimla titulku  na nástěnce, který mě  udeřil do očí a  hlásal :

Být šťastný v práci

O čem byl článek mě vůbec nezajímalo a nebylo to v tu chvíli ani důležité.  Důležitý byl jen tento symbol, který jsem právě teď měla vidět. Šlo o moji změnu úhlu pohledu. Vidět to vše z jiné perspektivy. Změnit svůj pocit. Nebrat to jako nucené zlo, jako trest, jako dobu, kterou budu muset vytrpět, ale hledat v tom inspiraci, nové podněty a využít ten čas k tomu, abych obohatila nejen sebe, ale také ty druhé.

Tu svobodu si totiž můžeme vytvořit ve své mysli tím, že to zkrátka a jednou provždy přestaneme brát jako to nutné zlo, ale budeme si to užívat.

Schválně si zkuste vzpomenout, jak se cítíte, když jste na dovolené, sedíte na pláži a mořské vlnky vám omývají nohy, nebo sedíte v přírodě a dýcháte čerstvý vzduch a jste vzdáleni od každodenního ruchu a starostí. Tak jak se v této chvíli cítíte? Já věřím, že báječně.

Ale právě tyto pocity můžete mít kdykoliv. Pokud se pro to rozhodnete.

Poselství na tento týden může mít samozřejmě spoustu jiných úhlů a jelikož je to obecná předpověď, pro každého může znamenat něco jiného. Téma je stejné, ale pro některé může být rada taková, aby se sebrali a odletěli do tepla, kde si budou užívat svobodu někde pod palmou. Jiní se zas můžou těšit na to, že nás čekají velikonoční svátky a to pro mnoho lidí znamená více dnů volna a tak se nyní již mohou těšit na chalupu nebo výlet a proto se budou tento týden cítit lépe.

Také mi přichází, že pro některé přijdou v tomto týdnu určité příležitosti a nápady, které pokud na nich začnou pracovat, rozvíjet je a včas je uchopí pevně do svých rukou, mohou časem vytvořit hodnotnou věc, která jim do budoucna umožní cítit se a být svobodní navždy. Bude to ale delší proces, který vyžaduje plné zaměření a velkou

Trpělivost

Tu ostatně potřebujeme všichni a nejen s ostatními, ale se sebou samými. Nemějte na sebe přehnané nároky a nedeptejte se, pokud neplníte vše tak, jak jste si určili. Všechno nejde hned a učený z nebe nespadl. Právě ta cesta, která vede k cíli je důležitá a je jedno, jak bude dlouhá. Důležitý je ten posun vpřed. A pokud věříte tomu kam jdete, je téměř jisté, že tam dojdete.

V úterý máme takový pěkný úplněk, což je magický čas a také nás čeká Velký pátek. Je to den ukřižování Krista a v lidových pověrách je toto období spojováno s magickými silami. Právě v pátek by se měli otevírat hory a vydávat poklady.

Kdo ví, co se může přihodit komukoliv z nás

Je docela možné, že ten svůj poklad také naleznete. Nemusí to být právě otevřená hora, ale můžete zažít opravdové vnuknutí. Uvidět nějaký symbol, nebo potkat někoho, kdo pro vás bude mít velký význam. Zkrátka můžete pocítit velikánskou

Inspiraci,

která bude právě pro vás tím pokladem, protože díky tomuto nápadu, nebo setkání se váš život změní.

Já tedy přeji všem krásné prožití tohoto týdne, příjemné a kouzelné Velikonoce a hodně vnitřní síly k tomu, abyste tu svobodu a inspiraci opravdu pocítili a zažili.

A pokud to nepůjde doslova, tak myslete na to, že nikdo vám nemůže přikázat, jak se máte v určité chvíli cítit a je jen na vás, jaké emoce se rozhodnete v určité chvíli prožívat.

Je to otázka volby a rozhodnutí a když se rozhodnete, že vám bude krásně, tak to tak prostě bude a přes to vlak nejede.

 

Velikonoční týden
10. – 16. 4. 2017