Kurz Tarotu – informace

Tento jedinečný kurz vám může splnit všechna přání

Věřím, že je mnoho lidí, které vykládání karet přitahuje. Zejména karty Tarotové, jsou velice oblíbené. Nebudu zde popisovat, jak Tarot funguje, co z něj lze vyčíst a kolik knih je třeba přečíst, abyste mohli karty vykládat, to určitě ne. Chtěla bych spíše přiblížit:

o čem bude můj kurz vykládání Tarotu

M – kurz vykládání Tarotu

nebo také „jiný“ kurz, který je především

Meditativní

Ve svém M- kurzu Tarotu Vám nedám přesný návod, jak číst jednotlivé karty, abyste potom mohli oslnit případné tazatele tím, jak do všeho vidíte a dali jim zaručené rady do života. Sama se domnívám, že Tarot nám neukazuje neměnnou budoucnost, která se zaručeně stane, ale spíše nám odkrývá nepoznané, neviděné a nebo opomíjené.

Tímto v nás Tarot nastartuje uvědomění, na jehož základě mi sami činíme rozhodnutí

Já za všech okolností tomuto orákulu důvěřuji, mám ho ve velké úctě a na základě dlouhých zkušeností vím, že mi vždy ukazuje důležitá poselství, dává mi vedení, propojí mě s duší, podvědomím a Vyšším já. Možná také skrze něj promlouvají duchovní průvodci, strážní andělé a nebo možná celý Zdroj, nejvyšší bytí a existence.

Je mnoho kurzů výkladu Tarotu a také k dostání spoustu knih, kde je možné si načíst významy všech karet. Také já jsem takto začínala, že jsem si pořídila první karty a knihu. Ovšem až postupem času ke mě začaly skutečně promlouvat a k interpretaci jsem žádné poučky nepotřebovala. Zjistila jsem, že mnohokrát má jedna karta v různých výkladech odlišný význam. Karty je třeba číst ne jednotlivě, podle významu, ale nechat na sebe promlouvat celé seskupení karet, z kterého jsme schopni vyčíst příběh.

Pro divinaci (vhled, inspiraci, předvídání a jasnozření) můžete v podstatě použít cokoliv, s čím cítíte spojení. Nemusí to být zákonitě karty, ale třeba také rozsypaná mouka, rozhozená dřívka, seřazená písmena, která jste náhodně zahlédli a spoustu dalších věcí.

Já sama takto občas předvídám a nepotřebuji karty a někdy dokonce vůbec nic. Pouze naslouchám a dívám se.


Jednou jsem takto četla právě z té mouky a uviděla jsem symboly

 1. vítr
 2. ženu
 3. dítě
 4. psa
 5. skloněnou postavu, které někdo žehná

Schválně. Nyní se zamyslete, co by tato „věštba“ mohla ve skutečnosti znamenat? Co nám toto zvláštní orákulum chce předat? Jak se v tom vyznat a co z toho lze vyčíst?

Začala bych tím, že bych jednotlivé symboly podrobila „analýze“.  To cizí slovo dávám do uvozovek proto, že teď nemám na mysli analýzu na základě našeho intelektuálního pohledu, ale analýzu na základě prvotních vjemů a asociací, které se nám vybaví, přijdou nám, ucítíme je, pocítíme na svém těle atd. (vše bude dále vysvětleno v kurzu 🙂

Vezměme si tedy nyní hned ten první symbol a tím je:

Vítr

Co víme o větru? Je to přírodní živel. Je to vzduch. Vzduch pročišťuje, je to život sám. Bez vzduchu nemůžeme dýchat a dýchání je život. Dýchání je zdraví. Cítíme ten svěží vzduch. Ale může nám být i zima. Musíme se chránit před zimou. Mohli bychom onemocnět.

Máme první indicii k výkladu : Zdraví

Vítr je vzduch v pohybu. Chvíli je zde a za okamžik proudí na jiném místě. Je to změna.

Máme druhou indicii k výkladu: Změna

Vítr může pročistit vzduch, přinést osvěžení, „rozfoukat“ pochybnosti, ale také může ničit. Prudký vítr je nezkrotný živel.

Máme třetí indicii k výkladu: Pohroma

Žena

Co víme o ženě? Je to matka. Matka země. Rodička a ochranitelka. Velekněžka a čarodějka. Dává život. Sjednocuje. Všichni jsme její děti. Nositelka života. Síla a soucit. Ochrana. Moje útočiště, bezpečí. Maminka.

Máme další indicie k výkladu: Zrození, odpuštění, ochrana, síla, intuice, bezpečí

Takto projdeme všechny symboly, které jsme „uviděli“ v našem orákulu a když je vyhodnotíme, pokusíme se z nich utvořit předpověď. Popsat hlavní energii, která na nás působí a nalézt v ní odpověď, příběh, radu, směr.

Většinou vám tyto analogie proběhnou v mysli rychle. Řadí se jedna vedle druhé a vy jste potom schopni po krátkém nacítění začít verbálně interpretovat sdělený obsah.

A zajímalo by vás, jak jsem tuto „věštbu“ přečetla já? Řeknu vám to při našem setkání v

M – kurzu výkladu Tarotu

Takže jak vidíte, já sama „čtu“ energie svým způsobem, takto je sestavený i můj

M – Kurz výkladu Tarotu

a pokud se do tohoto „studia“ pustíte se mnou, nikdy už nebudete muset mít polici zaplněnou knihami o významu karet a při každém vykládání nebudete mít tendence se na každou kartu podívat do poučky, co že tento obrázek vlastně znamená.

Nejsou to tedy nějaké vyčteniny z knih, ale práce s vlastní intuicí, představivostí, vjemy, zkušenostmi, zážitky, prožitky a mnoho dalších aspektů, které se při čtení z karet uplatňují. Samozřejmě je třeba zapojit mnohem více, ale o to si popovídáme, až si uvaříme dobrou kávu a „sedneme si spolu“ u první lekce

M -kurzu výkladu Tarotu


Dalším poznáním a přínosem při používání Tarotu u mě samotné bylo totiž také spojení s vlastní intuicí. Spojení s duchovním průvodcem a možná také schopnost otevření tzv. třetího oka.

Můžeme to nazvat jakkoliv, ale je to určité probuzení

Vnímáme pak symboly a signály, které ke nám přicházejí a necháváme se jimi vést kupředu. Kam? No přece za svými sny. Tam, kde chceme být. Díky práci s Tarotem dostáváme určitým způsobem (je to individuální) cenné vjemy, co a jak bychom měli činit. Pokud se zkusíme těmito poselstvími řídit, zjistíme, že jsou pro nás velkým přínosem.

Takto je tedy můj kurz sestaven. Nejen k tomu, abyste poznali tyto jedinečné karty, setkávali se s nimi, když budete mít chuť, náladu a energii se jimi zabývat, ale aby tyto karty otevřely brány do vašeho podvědomí.

Sami uvidíte, že setkání s kartami je pro vás skutečná meditace. Načerpáte spoustu energie (protože také já do každé lekce vložím mnoho ze své podstaty a srdce) a možná budete tato setkání „potřebovat“ jako sůl, protože zjistíte, že po rušném dni, když si své lekce pustíte, zažijete chvíle klidu a míru a budete se cítit jako v oáze bezpečí a harmonie. To samo o sobě vás (pevně věřím) velice posílí a to je také další a velký účel toho, proč jsem sestavila M – Kurz výkladu Tarotu.

Kurz začíná základním povídáním o vykládání Tarotu, ukázkou knih a karetních souborů a dále povídáním o způsobech, jak lze karty vykládat. Možná si myslíte, že je třeba k výkladu provádět určité rituály, tak rovněž toto téma je v základní lekci zodpovězené. V úvodním videu se vám představím a budeme „si povídat“ o těchto úžasných kartách a o všem, co je s nimi spojené.

Celý kurz je mým pohledem na Tarot a nikoliv pouze opisem významu karet z jednotlivých knih

 • Můj kurz Tarotu se zaměřuje na „cosi“ mezi nebem a zemí. Ne na čtení významu z knih, ale zaměřuje se na intuici a schopnost vnímat obrazy karet celým srdcem, duší a šestým smyslem.
 • Velký význam kurzu spatřuji v tom, že není určen pouze pro ty z vás, kteří chcete karty vykládat druhým, ale tím, že budete Tarot používat, můžete získat schopnost vyššího vnímání. Spojíte se s intuicí a sestoupíte do svého podvědomí. Můžete takto komunikovat se svou podstatou, nebo chcete-li duší. To, co v běžném životě nevnímáme nám mohou tarotky jednoduše odhalit.

 • Rozkládání Tarotu je jako meditace, kdy zapojíte pravou mozkovou hemisféru. Právě ta může „zařídit“, aby se naše přání plnila. V pravé hemisféře jsou všechny naše sny, přání a touhy lehce uskutečnitelné. Je to náš spojenec. Pro tuto polovinu mozku není nic problém. Problém je ta druhá polovina, tedy levá hemisféra. Ta je přísně racionální a logická, tedy všechny naše sny a naše přání dokáže rozložit na nejmenší detaily a u každého nám vnutit, proč právě toto nejde atd.

Možná právě to je příčinou, proč se přání neplní.

 • Proč, když myslíme pozitivně a vizualizujeme si dle návodů svůj „nový“ život se stále nic nemění?
 • Proč, když si několikrát denně opakujeme afirmace úspěchu jsme stále na stejném místě?
 • Proč, když po něčem toužíme, jsme stále ve stavu kdy to chceme a naše cíle se neplní?

Je možné, že pro vás budou lepší jiná cvičení k rozvoji intuice, ale pokud vás lákají Tarotové karty, chcete je vykládat sobě a druhým, chcete se v životě někam posunout, je tento kurz skvělou volbou.

Je to nejen kurz vykládání Tarotu, ale také kurz probuzení a otevření proudu hojnosti

Skládá se z několika částí, které obsahují jednotlivé lekce. V každé části je cca 8 lekcí + pracovní sešit. Lekce jsou ve formě videí a také zpracované jako soubor mp3, který si můžete stáhnout a poslouchat. Nedoporučuji ale poslouchat lekce při jiné činnosti, protože tím nebudete plně vnímaví.

 1. část kurzu začíná obecně o kartách a zaměříme se na Velkou Arkánu. Blíže poznáme prvních 10 karet (Blázen – Poustevník)
 2. část kurzu obsahuje další karty Velké Arkány (Kolo osudu – Svět)
 3. část začíná úvodem a povídáním o Malé Arkáně, následují Žezla(Hole) a Meče.
 4. část se zabývá výkladem Mincí (Pentaklů) a Pohárů (Kalichů)
 5. část obsahuje způsoby výkladu, jak můžete karty rozkládat, jak se karet ptát, ukázky výkladů a kombinací a výklad dvorních karet, což jsou Králové, Královny, Rytíři a Kluci nebo-li pážata. Některé karetní soubory obsahují také Prince a Princezny.


 Máte otázky?

Napište mi sem do komentářů, nebo přímo na email:   Dotaz na kurz Tarotu

Odběr
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší většina hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Ľubica
Ľubica
28.7.2019 15:49

Dobrý deň pani Ninael, M-Kurz je zatiaľ stále vo fáze prípravy, alebo pozastavený. Ďakujem pulga..

Mája
Mája
3.10.2018 18:38

Dobrý den,
jmenuji se Mája a zajímá mně cena kurzu Tarotu.

Děkuji
Mája

Barbara
Barbara
18.9.2018 12:15

Dobry den, prosim o informaci o cene a dostupnosti kurzu. Dekuju moc, Barbara

Petra Durnak
Petra Durnak
15.8.2018 23:29

Dobry den,
Mela bych zajem o vas kurz na tarotove karty. Mohla by jste mi zaslat vice informaci o kurzu?
Predem dekuji,
Petra

Hanka Ederová
Hanka Ederová
8.8.2018 18:43

Dobrý večer, mám zájem o M-Kurz pod Vašim skvělým vedením. Velmi ráda si pouštím Vaše videa, jsou pro mě srozumitelná a uchopitelná, výstižná, prostě práce profesionála. Proto prosím o informace ohledně ceny a možnosti platby. Děkuji Vám za skvěle odváděnou práci a předávání zkušeností.
Moc Vás zdravím a přeji jen vše dobré

Julie
Julie
4.6.2018 16:30

Dobrý den.Chtěla jsem se Vás zeptat,jestli je již možné kurz Tarotu objednat.Tarotové karty mě velmi lákají a zajímají,jsem samouk,ale někdy mi ty knižní publikace,z kterých čerpám,přijdou trochu nesrozumitelné.
S přáním krásného dne.Julie

Jana
Jana
19.11.2017 18:01

Dobrý den,
jaká je, prosím, cena kurzu Tarotu? Děkuji Jana